Microsoft değişim rüzgarını Outlook ile sürdürüyor

Microsoft değişim rüzgarını Outlook ile sürdürüyor

Microsoft, Windows 8 ile başladığı değişim rüzgarını estirmeye devam ediyor. Neredeyse tüm yazılımlarını birbirine entegre eden şirket, değişim rüzgarına e-posta entegrasyonuyla devam ediyor. Microsoft'un baştan aşağıya elden geçirdiği Outlook, artık tüm Microsoft e-posta servislerinin toplandığı bir 'hub' görevini de görecek.

Microsoft'un dün tanıttığı yeni Outlook, temelleri 1996 yılına dayanan Hotmail'in yerine geçecek nitelikte.  Bulut bilişim tabanlı bir yapıya sahip olan Outlook, kullanıcılara 7 gb bulut depolama alanı verecek. Belge, video, fotoğraf gibi birçok içerik artık  Outlook üzerinden kontrol edilebilecek.

Tahmin edileceği üzere yeni Outlook sosyal ağlarla olan entegre olacak. Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google+ sosyal ağlar Outlook ile eşleştirilerek, kişilerden gelen bildirimlere yeni e-posta servisinden ulaşılabilecek. Bu noktada Facebook kişileriyle Outlook üzerinden sohbet edilebileceğini ifade edelim. Sosyal ağ entegrasyonuyla dikkat çeken Outlook, bunun yanı sıra diğer e-posta servisleriyle uyumlu olarak çalışabilecek. Yani Outlook üzerinden Yahoo veya Gmail gibi farklı şirketlerin e-postaları da kontrol edilebilecek. Outlook üzerinden Skype görüşmeleri de gerçekleştirebilecek.

Gelelim Outlook'un tasarımına. Windows 8 ile yeni bir tasarım anlayışına imza atan Microsoft, bu rüzgarı Outlook'a taşımış durumda. Bir e-posta servisi için seçeneklerin azalması kullanım kolaylığı sağlayacak gibi görünüyor. Yukarıda paylaştığımız fotoğrafta görüldüğü üzere dört seçenekli menüyle hızlıca ulaşılmak mümkün.

Outlook kullanmak isteyen kullanıcılar Hotmail hesaplarıyla yeni e-posta platformunu kullanmaya başlayabilir. Öte yanda [email protected] uzantılı e-posta adreslerini almak da mümkün. Yeni açılan bir e-posta uzantısı olduğu için hızlı davranıp, bir Outlook hesabı almakta fayda var.

Outlook'un kısa tanıtım filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

Outlook'un kullanımını ve arayüzünü aşağıdaki videoda görebilirsiniz.