Çevrimiçi film izleme platformu Muvizi açıldı [50 film bedava]
Eğlence

Çevrimiçi film izleme platformu Muvizi açıldı [50 film bedava]

Muvizi.com'u Türkiye’nin yeni çevrimiçi film kiralama platformu olarak Mayıs ayında sizlere tanıtmıştıkGujan Şen ve Emre Şen'in kurucusu olduğu girişim bugün kapılarını test (beta) sürümünde açtı ve resmen pazarın yeni oyuncusu oldu.

Türkiye’nin 'en büyük ve en kolay ulaşılabilen sinema salonu' olmak isteyen Muvizi, daha önce de bahsettiğimiz gibi filmleri izleme başına 2-4 TL arasında ücretlendiriyor. Film izleme sınırı yok ve bir abonelik modeli sunmuyor. İzlemek için giriş yaptığınız filme 6 saat boyunca tekrar ulaşabiliyorsunuz.

Açılışa 130 film ayıran Muvizi, haklarını elinde bulundurduğu 200'e yakın filmi yavaş yavaş arşivine ekleyecek. Yurtiçi ve yurtdışındaki firmalarla sürdürülen görüşmeler ise önümüzdeki aylarda hem yeni filmler ile hem de daha geniş bir kullanıcı kitlesinin habercisi.

Kısaca arayüzden bahsetmek gerekirse, başarılı bir işleyişe sahip olan sitede filmlerin yazılı özetini, alt yazı/seslendirme bilgisini, fragmanını, IMDB puanını ve ödüllerini görebiliyorsunuz. Muvizi kullanıcılarının verdiği puanlamaya da yer veriliyor ama filmi izlemeden puanlama yapmaya izin vermek ne kadar doğru emin değilim.

Bedava film yok, siz hariç

Hiç bir şekilde ücretsiz gösterim yapmama prensibiyle haraket eden Muvizi ekibinin, açılışa özel olarak ilk hafta boyunca 1 film alan herkese bir film hediye edeceğini öğrendik. Ödemeleri kredi kartı veya Paypal üzerinden yapabiliyorsunuz. Ancak siz Webrazzi okuyucuları için bu prensip kırılıyor. Yani Muvizi'ye kayıt olan ilk 50 Webrazzi okuyucusuna ücretsiz bir film izleme şansını yakalayacak.

Bu fırsattan faydalanmak için film sayfasına girdiğinizde 'hemen izle' bağlantısına tıkladıktan sonra "film kodunuz" kısmına "webrazzi50" yazıp ilerlemeniz yeterli. Muvizi'yi kullandıktan sonra da daha içten yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. ;)

Yorumlar (28)
 1. Bir kategoride ki tüm filmleri listelerken filtreleme bölümünde Yerli - Yabancı şeklinde de seçim olsa güzel olurdu.

 2. Wolkanca Wolkanca

  Kupon için teşekkrüler izle dedikten sonra siteye devam edemedim vazgeçtim.

  Neden siteyi komple Google'dan saklamışlar açıkçası onu da anlamadım.

 3. Site tasarımı sade ve işlevsel.

  Beta sürüm olduğu halde film sayısı kabul edilebilir bir sayıda.

  Basit CSS hataları mevcut, sitedeki elemanların boyutları tam hesaplanıp oturtulamamış.

  -en basitinden kategoriler sayfasındaki right_wrapper_orta bölümü taşmış

  #movieo.co sitesindeki arama özelliği kullanılabilir yada ortak çalışılabilir.

  #sitenin veritabanı şişmeden bir an önce film bilgilerine bir kolon daha eklenip IMDB numarası sisteme dahil edilmeli ve aranılan filmi bu şekilde de aranabilmeli....

 4. izleyiciler niçin film başına 2-4 tl versin ki ücretsiz izleme imkanları varken?

  1. Isa Akpınar Isa Akpınar

   Meclisteki telif hakları yasası onaylandıktan sonra mecburen verecekler merak etme sen :)

   1. Halil Ahmet Çakır Halil Ahmet Çakır

    emin olun öyle olur.

 5. Bora Yalçın Bora Yalçın

  peki tivibuda da normal televizyondaki gibi abuk subuk sansürlü olan Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo vb filmler burada nasıl yayınlanacak?

  1. Muvizi Destek Muvizi Destek

   Filmler kesinlikle sansürsüz yayınlanacak, yapımcıdan alınan orjinal kopya ne ise MUViZi'de izleyeceğiniz de o olacak hatta bu konuda hazırladığımız bir görsel var http://on.fb.me/NQuvSI

   1. Bora Yalçın Bora Yalçın

    o zaman tebrikler, başarılar, teşekkürler.

    Arşiviniz genişledikçe daha çok tercih edilen bir platform olacaktır.

 6. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Filmlerin çoğu özellikle Türk Filmleri eski filmler. Bu filmlerin çoğunu gazeteler 2 TL'ye 5 tanesini veriyor zaman zaman. Açıkçası bu filmlere 2 TL istenmesi biraz çok gibi. Güncel filmlerden (son 3-4 sene) düzgün bir şey bulamadım. Daha uzun yolları var film arşivi olarak.

  1. Muvizi Destek Muvizi Destek

   Önümüzdeki aylarda yeni ve daha geniş kullanıcı kitlesine hitap eden filmler arşivimize eklenecek.. Dediğiniz gibi arşiv oluşturma konusunda daha uzun bir yolumuz var, bu uzun yolun sonunda aradığınız eski-yeni her filmi bulabildiğiniz, yasal olarak izleyebildiğiniz bir platform olmak amacımız.

 7. başarılı olmuş, umarım devamında da başarıları devam eder..

 8. Sedat Aktürk Sedat Aktürk

  Site yalın sade ve kullanışlı olmuş, tebrikler. Film çeşitleri daha da arttı mı baya iyi olur.

  1. Hayırlı ugurlu olsun... Film sayısı arttıkça çok daha güzel olacağını düşünüyorum... Tebrikler...

 9. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Player larını çok başarılı buldum. Filmler 1-2sn de oynamay başlıyor. Gayet hızlı. Ama filmlerin kalitesinin biraz daha arttırılması lazım. Kim Ki Duk filmlerini anasayfada görünce duygusal olarak da sevdim siteyi :) ama yönetmenin adını kim ki-duk değil kim ki duk diye yazınca filmleri bulamadı.. burada bir optimizasyon gerekiyor

 10. Bir hevesle gittim webrazzi50 yazdım ama geç kalmışım. Artık yapacak bişiy yok, verip parasını test edeceğiz :) doğum günü wishlist'ime buradan da film ekleyebilirim artık: www.listeniyap.com/dogum-gunu

 11. Hüseyin Aslan Hüseyin Aslan

  Türkiyede bu iş tutmaz.İki üç lira vereceğine gider cdsini alır en azından kalıcı olur yada google video yu yazar filmi yine bedava seyreder.

 12. Merhaba, hayırlı olsun, benim merak ettiğim filmler için ne kadar telif ücreti ödüyorsunuz, ayrıca kısa filmlerimzi yayınlatma şansımız var mı sitenizde, şu anda hiç yok sanırım kısa film

 13. Test sürüm olarak açılmış ama arşivi biraz daha genişletip öyle açılsaydı daha iyimiş.Siteye girdiğimde izleyecek bir film bulamadım açıkcası :/ Güzel bir girişim,bu sistem Türkiye'de tutmaz diyen at gözlükleri ile bakanlara itibar etmeyiniz.Başarılar

  1. Çağri Çağri

   alttaki yoruma bak sen

 14. Çağri Çağri

  Türkiye'de böyle şeyler tutmaz aga.

  Şimdik şöyle kısaca özetleyim hemen .Diyelim ben hababam sınıfı izlemek istedi canım (yemek yemiyorum ki gidip parasıyla alsam).

  Ya internetten indiririm idm ile .Ya da youtube'dan izlerim .,

  Hele ki bu devirde çoğu demeyin bütün filmleri internetten rahatlıkla ücretsiz izleyebiliyorsunuz .

  Şimdik mantıklı düşünmek lazım televizyon var.Şimdik bana çıkıp birisi şöyle bir soru sormasın istediğin filmi istediğin zaman bulabiliyormusun.Televizyon yoksa internet var.

  Bu proje nasıl mı tutar ? : HD film kalitesinde bir proje olursa o zaman tutabilir.Yada şöyle birşeyde olabilir televizyon internet sitesi entegrasyonu ilede olabilir .Ücretlerde telefon üzerinden olabilir.

  Saygılar

  1. Netflix ~$10m net profit, c'mon!

 15. Kupon geçersiz?

 16. bedava olanların bağlantılarını göremedim, baştan biraz bedava verin sonra ödemeye başlarız, kalitesini falan görelim önce.

 17. Böyle bir ücretle bu sitenin tutacağına inanmıyorum, ama dilerim başarılı olurlar.

 18. ücretsiz siteler hala revaçta olurken ,böyle bir atılımın yapılması zor bir durum...

 19. Gökçen Karan Gökçen Karan

  Ben hala Safari'den film izleme kısmına bile gelemedim. Sertifika hatası veriyor.

 20. açılışın bandwith yükü ağır gelmiş sanırsam, site çok yavaş, yeni üye dahi olamadım, açmadı sayfayı :)

  http://www.filmclub.com.tr/ de vardı, o da 2 lira falan film başına. böyle servislerin yeşermeye başladığını görmek çok güzel. korsan istemeyen ama evinden film izlemek isteyenler için güzel alternatif.