Kupon Kodları: E-ticaret sitelerinin indirim kodları tek adreste
E-Ticaret

Kupon Kodları: E-ticaret sitelerinin indirim kodları tek adreste

Geçmişten bu yana alışveriş ile adı en çok yanyana gelen şey sanırım 'indirim'dir. Dolayısıyla indirimler üzerine yeni girişimlerin pazara çıkmasını sürpriz olarak görmemek lazım. Kuponkodlari.com da indirimli alışverişin tanıdık bir yüzü olarak kendine yer arıyor.

Onur Özcan tarafından kurulan girişim yabancı örneklerden bildiğimiz tarzda kupon kodları toplayan bir site. Özcan, alan adını 2010'da kaydetmiş ve girişimini e-ticaret pazarının geliştiği bu dönemde hizmete sokmuş.

Kuponnow'ın aksine sadece e-ticaret mağazalarından aldığı indirim kodlarını kullanıcılarla ücretsiz olarak paylaşan Kupon Kodları, bu alanda akla gelen ilk isim olmak için çabalıyor. Şu anda arama motorlarından aylık 10 bin tekil ziyaretçi trafiğine ulaşılmış. Aylık 30 bine yaklaşan sayfa gösterimi var ve ziyaretçilerin yüzde 30'u geri dönüş yapıyor.

Bunlar girişimin istediği noktaya ulaşması için iyi bir gösterge. Çünkü kullanıcıların siteye sadakat gösterdiğine, bu da girişimin işe yaradığına işaret ediyor. Onur Özcan, bu alanda dünyaca popüler Retailmenot.com gibi başarılı bir girişimi örnek alarak da doğru yolda olduklarını gösteriyor.

Girişimin gelir modeli de kupon kodlarının kullanımı üzerinden elde edilen gelir ortaklığına dayanıyor ve Özcan'ın ilettiğine göre kişisel sermayeli bu girişim, şu an kendine yetmeyi başarıyor.

Önemli olan uygulama

Kuponkodlari.com'un Wordpress üzerine kurulduğu, tecrübeli Webrazzi okuyucularının gözünden kaçmayacaktır ama yapılan geliştirmeler (eğer bu bir script değilse) altyapının ne olduğunu arka planda bırakıyor. Zira önemli olan uygulama ve girişim Türkiye'nin önde gelen e-ticaret girişimlerinden indirim kodları almayı başarmış.

Onur Özcan'ın 2009'dan beri Amerika trafikli kupon, yazdırılabilir kupon blogları yönetmesi işe bir başka olumlu yön katıyor. Özcan, "İşin nasıl işlediğini ve kullanıcı psikolojisini iyi biliyorum" diyerek bu girişimin (alan adının da etkisiyle) yakın zamanda oldukça rağbet görebileceği izlenimi veriyor. Zira sistem herhangi bir üyelik vs. istemeden kupon kodlarına erişim sunuyor ve bu alanda kullanıcıların indirim arayışında olduğu bir gerçek.

Sanırım e-ticaretle alakalı bu yeni girişim hakkında yorumlarınızı paylaşmaktan çekinmeyeceksiniz. :)

Yorumlar (20)
 1. Cemal Sarıkaya Cemal Sarıkaya

  Wordpress olmasına çok şaşırdım üzerinde iyi çalışılmış, tasarımı kullanım kolaylığı olsun amerikan kupon kodu siteleri yansıtmıyor değil.. ufak tefek eksikleri var ama bireysel bi girişim için başarılı olmuş.. türkiyede de böyle bir eksik olduğunu öngörüp zamanında hareket etmesi isabetli bi hareket.. başarılı olur umarım

 2. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  Çok başarılı bir girişim , kupon kodu alanında bence en iyi site olacak.

 3. Customer Customer

  Ben kuponkodlari.com dan çiçek siparişi verirken bir kaç kez kupon kullanmıştım çok işime yaradı. Alışveriş yaparken zaman zaman bakıyorum bu siteye.

 4. İ. Bilgen İ. Bilgen

  Yurtdışında örnekleri olan iyi bir fikir. Yeni e-ticaret sitelerine trafik çekmek için de iyi bir yol olabilir.

 5. Kuponly Kuponly

  Merhaba , biz indirim kodları konusunda daha kaliteli bir hizmet veriyoruz . Denemenizi tavsiye ederiz .

  http://www.kuponly.com

  http://www.kuponly.com/blog

  1. Ahmet Oncel Ahmet Oncel

   Kime göre daha iyi hizmet veriyorsunuz?

   1. Kuponly Kuponly

    Biz ziyaretçi uğraşmasın diye güncel olmayan kupon kodlarını siliyoruz , bu yüzden sitemizde fazla kupon koduna rastlamazsınız.Ayrıca paylaşımı ön planda tutuyoruz.Mağazaların kendine ait profil sayfası oluyor ve üye girişi yaptıktan sonra profilleri üzerinden müşterileriyle anlık kupon kodu paylaşımı yapıyorlar. Ayrıca Kuponly.com bu kupon kodları sektörünü ciddiye alıp patent yatırımları yapıyor.

    Saygılar.

 6. Çağrı Çağrı

  Sonunda birisinin bunu yapması gerekiyordu. Umarım bu site sayesinde online indirim ve kupon işi daha da gelişir de biz de faydalanırız.

 7. Avantajix'in kuponlusu :) Tebrik ederim. Mantıklı girişim :)

 8. Burak Üçüncü Burak Üçüncü

  Wordpress'i görünce duygulandım :)

  Sitede bir kaç teknik aksaklık var ama onlar da zamanla aşılır diye düşünüyorum. İyi düşünülmüş, faydalı girişim. Başarılar.

 9. Tr'de ilk kupon sitesi www.kuponosfer.com bu tarz siteler sonradan çıktı

  1. who.is datasi sizinle ayni fikirde degil ama

   1. reg tarihi değil sitenin açılışı ve içerğine bakmalısın genç

 10. Gökhan Gökhan

  KuponKodları'nı başarılı girişiminden dolayı tebrik etmek isterim. RetailMeNot, 2006 yılında karşılaştığım ve etkilendiğim projelerden biridir. Görüyorum ki aynı şekilde etkilenen başkaları da var :) Öylemi böyle mi derken ancak bu sene vakit bulup bir kupon sitesi hayata geçirdik. Adını da TikoKupon koyduk. (bazılarınız bilir, tikopara diye günlük hayatta da kullanırız) http://tikokupon.com ‘da indirim kodlarının yanı sıra ürün-marka odaklı kampanyalara da yer vermeye çalışıyoruz...

 11. Başarılı bir proje wordpress olmasına ayrıca şaşırdım fakat temayı süper yapmışlar

 12. Onur Ozcan Onur Ozcan

  Arkadaşlar olumlu / olumsuz yorumlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim :)

  Onur ( @oozn )

  1. Okan Bettaş Okan Bettaş

   Onur Bey tebrik ederiz güzel bir rekabet yaşanması dileğiyle...Bizler bu konuda çok daha iddialı bir sayfa ile pazara giriyoruz. Konseptimiz sayfa tasarımımız ve tabii ki kuponlarımız ile online hayata geçtikten sonraki ilk 6. haftamızdayız ve ziyaretçi sayımız ilk ay 6000 civarıydı. Buyrun farkı kendiniz test edin.

   indirim-kuponu.org

 13. Bora Yalçın Bora Yalçın

  Altyapının Wordpress olması üzerine yazının sonuna doğru neden bir dem vurulmuş çok anlayamadım. Wordpress bu tür projeler için biçilmiş kaftan. Sitelerin kaynak koduna bakıp "oo wordpresste yapmış geçmişler" deme dönemi hızla azalarak bitsin diyorum

  Güzel proje bu arada başarılar

 14. Guru Fasulye Guru Fasulye

  Fırat, webrazzi de wordpress :)

 15. Deniz Şentürk Deniz Şentürk

  :) Wordpress konusunda hepimiz hemfikiriz, çünkü artık ateş yakmak için 2 taşı birbirine sürtmekten daha pratik yöntemler var; ve çünkü Wordpress temaları (ve hatta pluginleri) inanılmaz derecede becerikli. Bir girişimcinin herhangi bir projeye başlamadan önce ilk bakması gereken yerin Wordpress olması gerektiğini her yere yazmak lazım.