KuponNow.com: İndirim ve kupon arayışına etkili bir çözüm
E-Ticaret

KuponNow.com: İndirim ve kupon arayışına etkili bir çözüm

İnternette indirim furyasının yeni ayağı kupon siteleri olacak gibi. Çeşitli kategorilerde indirim kuponları sunan girişimlere yeni katılan Kuponnow.com bu alanda iddialı olmaya aday.

İngiltere'de uzun yıllar iş tecrübesi olan Şaylan Muştu ve Ahmet İplikçi tarafından, Ekim 2011’de kurulan Kuponnow, şu anda 12 kategoride hizmet veriyor. Şirket tüm perakende mağazalarına ulaşmayı hedefliyor. Hedef kitlesini 18–54 yaş arası olarak gören girişim, pazarın aktif kullanıcı kitlesi hakkında da bize fikir veriyor.

Önceliği büyük şehirlere veren girişim, Türkiye çapında yaygın bir servis haline gelmek niyetinde. Özyeğin Üniversitesi'nde kurulan Girişi Fabrikası'na dahil girişimlerden olan Kuponnow, büyük mağaza ve markalarla yaptığı anlaşmaları sürdürüyor.

Kuponnow Site

Kuponnow yerel fırsatlar da sunuyor ama dediğimiz gibi esasen büyük mağaza ve markalara odaklanıyor. Kupon aramaya odaklı bir arayüzü var. iOS ve Android uygulamaları ile anlık olarak bulunduğunuz alışveriş merkezi, mağaza veya çevrenizdeki bir satış noktası için indirimleri görüp değerlendirebiliyorsunuz.

Kullanıcı girişi yapmadan da çevrenizdeki kuponları görebiliyorsunuz ama üye olarak daha sağlıklı bir hizmet almanız mümkün. Örneğin ilgilendiğiniz markaya ait kuponu isterseniz "cüzdana at" seçeneğiyle daha sonra kullanmak üzere saklayabiliyorsunuz. Ürün veya hizmetinizi satın aldıktan sonra ödeme sırasında kupon kodunu garsona göstererek ödemenizi indirimli fiyat üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kuponnow, sisteme dahil olan üye iş yerlerinden aidat toplayarak gelir elde ediyor ama kurucular bu iş modelinin kurumsal zincir mağazalara daha uygun olduğunun farkında. Diğer yandan kullanıcılardan hiçbir ücret talep edilmiyor olması ve platforma üye olan (şimdilik) az sayıdaki küçük işletmeler sitenin popüleritesini arttırmaya yetecek gibi görünüyor.

Üye iş yerlerinin istedikleri kadar kampanya/kupon oluşturabilme şansı var. Süreli ödemelerle çalışıldığı için, üye iş yeri kupon ya da kampanya başına herhangi bir komisyon ödemiyor ve bu sitedeki kupon sayısının artışını tetikliyor.

Kuponnow'ın webde ve mobil uygulamalarında kullanıcı dostu bir arayüz sunması oldukça önemli. Kuponların SMS üzerinden ve basılı olarak kullanılabilecek olması da hemen her potansiyel kullanıcıya ulaşılabileceğini gösteriyor.

Online kupon arama servisleri arasında rekabete açılan bir noktadayız. İlk çıkış yapan girişimler kullanıcı algısına doğru hitap edebilirse kesinlikle daha başarılı olabilirler. Daha önce çeşitli girişimcilerin bu alana adım atmış olması Kuponnow'ın kendini markalara anlatmasını da kesinlikle kolaylaştıracaktır.

Yorumlar (8)
 1. Sitenin arayüzü çok güzel, fırsat sitelerinden kupon alıp hizmet kalitesi (bazen) daha düşük ürün alacağımıza, bu şekilde kuponla direk aldığımız hizmet üzerinden indirim almak daha mantıklı. Sanırım yeni açılmış bir site. Başarılar dilerim.

 2. Domain Kuponu Domain Kuponu

  Hosting ve domain üzerinede bizim sitemiz mevcuttur. Kuponnow'ın hayırlı olması dileğiyle.

 3. Bir iki asamada, kullaniciyi ugrastirmadan aradiginiz hizmete/kupona ulasmayi sagliyor kuponnow. Uye olarak istediginiz hizmeti odemeyi yapmadan once alabiliyor olmak super.indirim kuponlarini belli bir tarih araliginda kullanma sarti olmaksizin aldiginiz icin butcenizi de ona gore ayarlamak mumkun.

 4. Uye olarak istediginiz hizmeti odemeyi yapmadan once alabiliyor olmak super.indirim kuponlarini belli bir tarih araliginda kullanma sarti olmaksizin aldiginiz icin butcenizi de ona gore ayarlamak mumkun.

 5. Kupon Kodları Kupon Kodları

  Biz de kuponkodlari.com'da e-ticaret sitelerinin kuponlarını paylaşıyoruz.. Kuponnow kupondan ziyade deal sitesi olmuş sanki..

  1. Renklidergi Renklidergi

   evet ama ana sayfanızdaki kuponlar güncel değil?

 6. "İngiltere’de uzun yıllar iş tecrübesi olan" iş tecrübesinden kasıt nedir? Kebapçıda mı çalışıyorlardı yoksa bu şekilde internet indirim bileti sunan firmalarda yönetici konumunda mı çalıştılar nedir? Orası biraz ortada kalmış!

 7. Kupon Kodu Kupon Kodu

  OS ve Android uygulamaları ve arayüz konseptiyle 2012 yılında online kupon sektörüne bir renk kattığı malum. Kapanan girişimler arasında yerini alması sektörün gelişimi adına üzücü olmuş.