KuponNow.com: İndirim ve kupon arayışına etkili bir çözüm

KuponNow.com: İndirim ve kupon arayışına etkili bir çözüm

İnternette indirim furyasının yeni ayağı kupon siteleri olacak gibi. Çeşitli kategorilerde indirim kuponları sunan girişimlere yeni katılan Kuponnow.com bu alanda iddialı olmaya aday.

İngiltere'de uzun yıllar iş tecrübesi olan Şaylan Muştu ve Ahmet İplikçi tarafından, Ekim 2011’de kurulan Kuponnow, şu anda 12 kategoride hizmet veriyor. Şirket tüm perakende mağazalarına ulaşmayı hedefliyor. Hedef kitlesini 18–54 yaş arası olarak gören girişim, pazarın aktif kullanıcı kitlesi hakkında da bize fikir veriyor.

Önceliği büyük şehirlere veren girişim, Türkiye çapında yaygın bir servis haline gelmek niyetinde. Özyeğin Üniversitesi'nde kurulan Girişi Fabrikası'na dahil girişimlerden olan Kuponnow, büyük mağaza ve markalarla yaptığı anlaşmaları sürdürüyor.

Kuponnow  Site

Kuponnow yerel fırsatlar da sunuyor ama dediğimiz gibi esasen büyük mağaza ve markalara odaklanıyor. Kupon aramaya odaklı bir arayüzü var. iOS ve Android uygulamaları ile anlık olarak bulunduğunuz alışveriş merkezi, mağaza veya çevrenizdeki bir satış noktası için indirimleri görüp değerlendirebiliyorsunuz.

Kullanıcı girişi yapmadan da çevrenizdeki kuponları görebiliyorsunuz ama üye olarak daha sağlıklı bir hizmet almanız mümkün. Örneğin ilgilendiğiniz markaya ait kuponu isterseniz "cüzdana at" seçeneğiyle daha sonra kullanmak üzere saklayabiliyorsunuz. Ürün veya hizmetinizi satın aldıktan sonra ödeme sırasında kupon kodunu garsona göstererek ödemenizi indirimli fiyat üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kuponnow, sisteme dahil olan üye iş yerlerinden aidat toplayarak gelir elde ediyor ama kurucular bu iş modelinin kurumsal zincir mağazalara daha uygun olduğunun farkında. Diğer yandan kullanıcılardan hiçbir ücret talep edilmiyor olması ve platforma üye olan (şimdilik) az sayıdaki küçük işletmeler sitenin popüleritesini arttırmaya yetecek gibi görünüyor.

Üye iş yerlerinin istedikleri kadar kampanya/kupon oluşturabilme şansı var. Süreli ödemelerle çalışıldığı için, üye iş yeri kupon ya da kampanya başına herhangi bir komisyon ödemiyor ve bu sitedeki kupon sayısının artışını tetikliyor.

Kuponnow'ın webde ve mobil uygulamalarında kullanıcı dostu bir arayüz sunması oldukça önemli. Kuponların SMS üzerinden ve basılı olarak kullanılabilecek olması da hemen her potansiyel kullanıcıya ulaşılabileceğini gösteriyor.

Online kupon arama servisleri arasında rekabete açılan bir noktadayız. İlk çıkış yapan girişimler kullanıcı algısına doğru hitap edebilirse kesinlikle daha başarılı olabilirler. Daha önce çeşitli girişimcilerin bu alana adım atmış olması Kuponnow'ın kendini markalara anlatmasını da kesinlikle kolaylaştıracaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.