Anne Lütfen: Anne-bebek odaklı e-ticaret girişimi 2. yatırımını tamamladı
E-Ticaret

Anne Lütfen: Anne-bebek odaklı e-ticaret girişimi 2. yatırımını tamamladı

Türkiye'nin girişimci-yatırımcı paralelinde yükselmesi yurda dönen tecrübeli isimlerin sayısını artırıyor. Stanford MBA mezunu Roys Güreli de bu isimlerden biri ve Ekim 2011'de kurduğu Annelutfen.com ikinci tur yatırımını aldı.

Anne Lütfen'i daha önce tanıtmadığımız için kısa bilgi verelim. Adından tahmin edeceğiniz üzere annelere hitap eden bir e-ticaret sitesi Anne Lütfen. Sitede bebek, çocuk ve annelere göre 10 binin üzerinde ürün bulunuyor. 300'den fazla marka ile dikey girişimlerin 'bol çeşit' standardını karşılamayı başarıyor ve tüm bunlar şimdilik 6 kişilik ekiple yürütülüyor.

2. Yatırım Haziran'da tamamlandı

Şimdiye kadar 10 bin sipariş gönderen girişimin rekabet olan bir kategoriye giriş yaptığı malum. Ancak ortaya konulan işin kalitesi yatırımcıları kendine çekmeye başarmış. 2. tur yatırımını Haziran ayında kapatan girişimin yatırımcı ve danışmanları (advisor) arasında Ventech, Richmond Park Capital, Borusan holding CEO'su Agah Uğur, Trendyol COO'su Mehmet Akgün, Windeln.de CCO'su Jaclyn Schnau, Fabrice Grinda, Jose Marin, Eric Chen'in da dahil olduğu bir grup tecrübeli isim bulunuyor.

Yatırım tutarı hakkında bilgi alamadık ama şunun altını yine çizmek istiyorum: Anne Lütfen'in giriş yaptığı kategori tecrübeli, güçlü ve yatırım çeken farklı tipte oyuncuları barındırıyor. Buna rağmen daha fazla girişimin kendine yer bulabileceği bu kategoride alınan yatırımların rekabetteki yeri daha fazla kendini gösteriyor.

Dolayısıyla Anne Lütfen'in bu kategoride kendini başarıyla ifade ederek yer alması ve yatırımlarla büyümesini sektör açısından sevindirici buluyorum. Önümüzdeki dönemde bu kategoride ne kadar pazar payı alacağını ise merakla bekliyorum.

Yorumlar (11)
 1. Canan Altindas Canan Altindas

  Bence anne olmayı bekleyenler ve yeni anneler için harika bir site.

  1. Siparişinizi 10 gün geçiyor kargoya vermiyorlar, para iadesi için aylarca bekliyorsunuz, annelutfen.comdan uzak durun

 2. bebekindirim.com ve bebekfirsat.com ile yakın bir zamanda bir girişimimiz olacak. Yatırımcıların bizlerede uğrayacağına eminim bu haberi gördükten sonra.

 3. bu siteler markete gidip de bebek bezi almaya vakti olmayan anneler için her zaman iyi bir seçenek olmuştur.

 4. Girişimci isminde ufak bir hata olmuş, linked-in profilinde Roysi Gureli yazıyor.

 5. Bu kadar geniş ve karmaşık yatırımcı kadrosu enteresan! Bence bilmediğimiz başka şeyler var gibi geldi. Girişimci arkadaşlar bu gibi yatırım haberleri ile morallerini bozmasınlar. Bu sıradan klasik bir perakende işi olduğunu unutmayalım. İşin önemli bir kısmı klasik (%80) olarak tedrikçiler, lojistik, ürün yönetimi v.b işlerden oluşuyor. Yani bu işler bilgiye dayalı işler değil, burada önemli olan ticaret çok iyi bilmekten ve yüksek miktarda paraya erişebilmekten geçer. Yani giriş bariyeriniz para ile direk bağlantılıdır; zaten buradki yatırımcı karmaşıklığı da bunu gösteriyor. Bu gibi istisnalara takılmayınız, Türyiye'de daha yenilikçi ve giriş bariyeri para ile sabit olmayan birçok girişim fırsatları olduğunu hatırlatmak isterim. Annelutfen.com'a da başarılar.

  1. aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkürler.

 6. İ. Bilgen İ. Bilgen

  Türk e-ticaret pazarı dikeyde pek çok fırsat barındırdığını bu tip haberlerle kanıtlıyor. Doğru girişimci, doğru ekip, doğru yatırımcılarla buluştuğunda, girişimlerin roket hızıyla ilerleyebildiğini görüyoruz. Son aylarda bunun bir çok örneğini gördük.

 7. Yeşil Yeşil

  anne lütfen sitesi tarafından kazıklandığımı düşünüyorum..1 hafta önce verdiğim siparişim elime ulaşmadı,telefon açıyorum telefonlara kimse cevap vermiyor..mail attım dönen olmadı..hakkımı helal etmiyorum

 8. Evet cok haklisiniz piyasaya cok hizli girmisler,turlu turlu yatirimcilar. Kaziklanan, bir ay gecmesine ragmen siparisi teslim edilmeyen musteri halkasina beni de eklediler.Sikayetvar sitesine baktigimda da bunu kanitlayan bircok sikayet var.Yaziklar olsun bu sozum ona buyuk yatirimcilara..

 9. anne lütfen sitesinden çok menmum siparişler tam zamanlı geliyor:)