E-Bebek.com’un çoğunluk hissesi satıldı [Son Dakika]
Arama
E-Ticaret

E-Bebek.com’un çoğunluk hissesi satıldı [Son Dakika]

Bir süre önce e-bebek.com‘un bir yatırım aldığı bilgisine ulaşmıştık ve yatırımın gerçekleştiğini teyit etmiş bulunuyoruz. E-bebek hisselerindeki değişimler şu anda şirket hisselerinin yarısının satıldığını gösteriyor.

E-bebek.com sermayesi gelen yatırım ile önce 1.5 milyon TL’den 4 milyon TL’ye ardından 4,8 milyon TL’ye yükseltilmiş. Topbaş Ailesi‘nin yeni üyelerle yönetim kuruluna katıldığını görüyoruz.

Yatırım ve sermaye artırımı sonrası Halil Erdoğmuş’un hisse oranı yüzde 41,17’ye gerilemiş. Mustafa Latif Topbaş, Muhammed Topbaş ve Musa Topbaş’ın toplam hisse oranı ise yüzde 50,4’e çıkmış.

Halil Erdoğmuş’un verdiği bilgiye göre e-bebek’in 2011 cirosu 54 milyon TL ve 2012 hedefi 75 milyon TL. Fiziksel mağazacılığa da geçiş yapan e-bebek’in şu an 19 mağazası bulunuyor. 2012’de ise altı yeni mağaza açılması hedefleniyor.

Paramini.com ile bebekler ve anneler  için özel alışveriş eğilimine yönelen e-bebek bir süredir bu iş sürecini askıya almış durumda ama yatırım sonrası yeni planların yapılacağını ve e-ticaret pazarındaki hareketliliği artıracağını düşünebiliriz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Enver dedi ki:

  Hayırlısı.
  Ben de diyorum neden hiç entegrasyon taleplerimize cevap alamıyoruz.

 2. Ayberk dedi ki:

  “Fiziksel mağazacılığa da geçiş yapan e-bebek’in şu an 19 mağazası bulunuyor.”

  Halil Erdoğmuş her etkinlikte anlatıyor, fiziksel mağazacılıktan başlayıp, sonradan bir satış kanalı olarak e-ticaret başlamışlar.

  2012 yılında bu kadar basit hatalar yapmasanız…

  1. Fırat Demirel dedi ki:

   Halil Bey’in kendi işini yanlış anlattığını sanmıyorum.

   Ebebek “click to brick” şeklinde internetten fiziksel mağazacılığa açılan bir şirket. Aşağıdaki bağlantılarda bunu görebilirsiniz.

   http://www.linkedin.com/company/e-bebek
   http://www.etohum.com/ebebek

  2. Bülent Partal dedi ki:

   Fırat bey cevap vermiş ama bir kaynak daha verelim;
   ebebek sitesi hakkımızda sayfasından alıntı:

   e-bebek.com, dünya çapında az rastlanan bir iş modelini (Click to Brick) başarıyla uygulamıştır. İlk olarak e-ticaret ile başladığı iş modelini ve hizmet anlayışını 2005 yılı başında fiziki mağazacılığa adım atarak başarı ile devam ettirdi.

   http://www.e-bebek.com/hakkimizda

   1. Ayberk dedi ki:

    ben buna “pardon” derim. haliller mi karıştı bende acaba…

 3. 3 Yumurta dedi ki:

  yakında bir “imar düzenlemesi” haberi de duyar mıyız acaba ? zorlu center gibi örnekler varken insan ikirciklenmiyor değil hani.

Bir Yorum Yazın