Google eski Analytics'i çöpe atıyor

Google, sık sık yenilediği Analytics servisinde eski sürüme veda etmeye hazırlanıyor. Şirketin resmi blogundan duyurulan habere göre yarından itibaren eski sürüm Google Analytics kullanılamayacak.

Google Analytics kullanıcıları 2011 yılı Eylül ayında tanıtılan yeni sürüm Google Analytics ile beraber eski sürümü de kullanabiliyordu. Ancak artık bu seçenek kalkıyor ve kullanıcılar artık sadece yeni sürüm Google Analytics'i kullanmaya devam edebilecek.

Yayınlanan yazıda Google Analytics'teki özellikler üzerinde yenilik yapıldığı ifade ediliyor. Gerçek zamanlı ölçümleme, 'Multi-Channel Funnels', sosyal raporlama, mobil raporlama ve içerik deneyimi gibi özelliklerde yenilikler mevcut. Bu güncellemeyle beraber Google Analytics'in güçlendiği ve hızlandığı özellikle belirtiliyor.

Google Analytics'te gerçek zamanlı ölçümleme servisi Eylül ayında kullanıma açılmıştı. Ancak gerçek zamanlı veriler gerçek anlamda Google Analytics'e yansımıyordu. Yeni güncellemeyle beraber bu süre saniyeler seviyesine indirilmiş durumda.

Güncelleme yapılan kategorilerden bir diğeri 'Multi-Channel Funnels'. Yarınki değişimden nasibini alacak olan 'Multi-Channel Funnels' için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.