"Twitter'ın kamyon dolusu parası var"
Genel

"Twitter'ın kamyon dolusu parası var"

İlginç çıkışlarıyla tanınan Twitter CEO'su Dick Costolo'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Los Angeles Times gazetesine konuşan Dick Costolo, Twitter'ın halka açılmasının zaman alacağı, yakınlarda bunu gerçekleştirmeyi planlamadıklarını söyledi.

Twitter'ın borsaya açılmak için şu anda hiç bir nedeninin olmadığını söyleyen Costolo, "Şirketi küçük bir yönetim kuruluyla büyütmek istiyoruz. Öte yandan önümüzde Facebook'un borsa örneği var. Zayıf yakalanmak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Costolo'nun açıklamalarındaki diğer çarpıcı nokta şirketin finansal durumuyla ilgili. Dick Costolo Twitter'ın kamyon dolusu paraya sahip olduğunu üstüne basa basa söyledi, ancak şu anda şirketin kârlılığından pek memnun olmadığını da ekledi.

Mobil cihazlardaki reklam modeliyle sık sık övünen Costolo, 2012 yılı sonuna kadar reklam verenlerin sayısını giderek katlayacaklarını iddia etti. Costolo, Twitter'ın şu anda binler seviyesinde reklam vereni olduğunu ifade ederek, 2012 sonunda bu rakamı 10 binler seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Costolo'nun açıklamalarından da görüldüğü üzere Twitter finansal olarak iddiasını sürdürüyor. Ancak hınzırlıklarıyla da bilinen Dick Costolo'nun Los Angeles Times muhabirinin sorusuyla dalga geçmek için bu şekilde yanıt verdiği ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor kanımızca :)

Yorumlar (3)
  1. Twitter ne yaparsa yapsın borsada başarılı olamaz, iş planında biraz başarılı olunca heyecanlandılar o kadar, ayrıca alt yapıları çok güçsüz uzun yıllar önemli bir başarı yakalayacaklarını sanmıyorum.

  2. Kaç kere twitter da firmaların twitter adreslerini bulmam istendi. Kendi reklamlarını yada ürünlerini bu firmalara tanıtmanın derdindeler. Twitter'ın alt yapısı pek buna müsade etmiyor anladığım kadarıyla bu hesap kişisel bu hesap firmadır vs vs. gibi bu özelliği koysa da bunu pazarlamasa bu parameterleri de üyelik modeli ile satsa güzel olmaz mı? yazarken de bana da komik geliyor ama bu konuda istek var :)

  3. Hakan Öztürk Hakan Öztürk

    Komple paralı yapsınlar firmaları. bir anda müthiş gelir elde ederler.