Freelancer.com ScriptLance'ı satın aldı

Freelancer.com ScriptLance'ı satın aldı

Dünyanın en büyük 'outsourcing' ve 'crowdsourcing' pazar yeri diyebileceğimiz iki şirket arasında birleşme gerçekleşti ve Freelancer.com, ScriptLance'ı satın aldı.

Freelancer.com'un ana sayfasından bildirilen satın alma anlaşması, 'Büyüdük' sloganıyla duyuruldu. Anlaşma sonrası Freelancer.com, Scriptlance kullanıcılarını kendi sitesine yönlendirdi, yani ScriptLance.com'i kapatarak kullanıcılarını tek elden yönetmeye başladı.

Satın alma anlaşması, internet üzerinden outsourcing ve crowdsourcing pazarı için önemli bir rol oynuyor. Pazarın en büyük oyuncularından olan Freelancer.com, en dişli rakiplerinden birini satın almış oldu.

Freelancer.com ve ScriptLance'ı ilk defa duyanlara kısa bilgi verelim. Her iki şirkette outsourcing ve crowdsourcing pazar yeri modelinde çalışan web siteleri. Bu modele, özellikle dışarıdan çalışacak kişilere ihtiyaç duyan şirketler başvuruyor. Şirketler aradıkları özelliklerdeki freelance çalışanlar için açık arttırma usulü teklif veriyor. Özellikle Hindistan ve Doğu Avrupa bölgesindeki çalışanlar bu sitelerle iş bulabiliyor.

Freelance.com'a 4 milyon freelance çalışan kullanıcı kayıtlı. 450 farklı kategori bulunan sitede, 2.3 milyon projenin tamamladığını görüyoruz. ScriptLance'ta 360 bin kayıtlı dışarıdan çalışan bulunuyor. ScriptLance'ın özellikle teknoloji sektöründeki küçük ve orta ölçekli şirketlerle çalışması dikkat çekiyor. Freelance.com geçen yıllardaki satın almalarıyla adından sık sık söz ettiren bir şirket; şu ana kadar GetAFreelancer, LimeExchange, Freelancer.co.uk, Freelancer.de, Freelancer.com.au, Freelancer, Freemarket.com ve Webmaster Talk gibi birçok alan adı, şirket ve forum sayfasının sahibi.

Satın anlaşması 'outsourcing' ve 'crowdsourcing' pazarı için önemli olduğunu düşünüyoruz. Her iki şirketinde farklı bölge ve şirket kategorisine hitap ettiğini düşünürsek, pazardaki rekabetin artacağını söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.