Türkiye'de en çok izlenen 5 yerli YouTube kanalı
Genel

Türkiye'de en çok izlenen 5 yerli YouTube kanalı

YouTube içerikleri bir noktadan sonra sistematik şekilde video yükleyen kanallar tarafından geliştirildi ve bu kanalların sayısı ve popülaritesi giderek büyüyor. Biz de Socialbakers'a bakarak YouTube'un Türkiye'de en çok izlenen 5 yerli kanalını sıraladık.

Listenin ilk sırasında Gaf TV var. Gaf.tv adresinden de yayın yapan kanal televizyon kanallarında yayınlanan gaflara yer veriyor ve şimdiye kadar 4.3 milyon video gösterimi yapmış. Kanal 2011'in Mayıs ayında açılmış ve 100 adet videoya sahip.

İkinci sırada yer alan MinT, Made in Turkey Prodüksiyon'a ait bir YouTube kanalı. Televizyonlarda yayınlanan program ve dizilerini YouTube'a yükleyen MinT'in 329 videosu videosu toplamda 2 milyonu aşkın gösterim yapmış. Şirket YouTube'a Ocak 2012'de adım atmış.

Üçüncü sıradaki Turkcell'in YouTube kanalı da 2 milyonun üzerinde gösterime sahip ve MinT'in hemen ensesinde. YouTube'a Mart 2006'da giren Turkcell (veya onun adına hesap açan kişi) adına kayıtlı 275 video var ve listedeki kanallar arasında 2264 takipçiyle ilk sırada yer alıyor.

Dördüncü sırada da bir mobil telekom şirketi var. Avea'nın YouTube kanalı 119 video ile 1,5 milyon gösterime yaklaşıyor. Avea'nın YouTube hesabı Temmuz 2009'da açılmış.

Samsung Türkiye'nin YouTube kanalı ise Türkiye'de en çok yerli kanallar sıralamasında 5. sırada. Samsung Türkiye Ocak 2011'de YouTube'a kayıt olmuş ve şimdiye kadar 415 video yüklemiş.

Samsung Türkiye'den sonraki yerli YouTube kanallarımız 1 milyon gösterimin altında seyrediyor ve ABD'li en popüler 5 YoutTube kanalının sadece Mayıs ayında toplam 1,5 milyar gösterim yaptığını düşünürsek, İngilizce'nin ne denli geniş bir kitleye hitap ettiği açıkça göze çarpıyor.

Yorumlar (16)
 1. Çuhadar Çuhadar

  Aslında ders ve uygulama anlatımlarının 1. sırada olmasını beklerdik. Ancak ne izlediğimiz ne olduğumuzu açıkça gösteriyor ki bunu da açık açık yazmaya gerek yok.

  Yine de birinci kuruluşu tebrik ediyorum.

 2. Batuhan Öğünlü Batuhan Öğünlü

  Bana pek inandırıcı gelmedi Türkiye'nin en çok izlenen 5 video kanalından 2 sadece kendi reklamlarını yayınlayan gsm operatörü. Ne kadar yaratıcı reklamlar yayınlarlarsa yayınlasınlar ilk 5e girmelerinin imkanı yok bence bir reklam söz konusu burada

 3. https://www.youtube.com/turkwebtv yabancı mı ? bilmediğimden soruyorum. 234,643,053 gösterimi var.

  1. bu kanalda bütün diziler var açık ara ezici birinciliğini yemişsiniz, dünyadan haber kopyala yapıştır haber yapmayın

 4. Youtube-un uzun swre yasak olmasının etkisini hiss etmek mümkün. Zira daha az internet kullanıcı olan Azerbaycan kanallarının izlenme oranları daha yüksek - http://www.socialbakers.com/youtube-statistics/country/azerbaijan/page-1/

 5. Ayakli Rehber Ayakli Rehber

  youtube populer videolari one cıkarıp iyi ama cok kıtleye ulasamayan videoları gostermıyor, sonuclarda..

  Buda eminim oncekı yıllara oranla daha az ınternet unlusu cıkarıyor.. bu benım fikrim ama buyuk olcude dogru oldugunu dusunuyorum..

  Bu arada bende blog yazıyorum.. Http://ayaklirehber.blogspot.com bu sitede reklam vermek istıyorum ulasırsanız memnun olurum:.

 6. Araştırma baya baştan savma ve reklam kokuyor. Muyap'ın yayınladığı herhangi bir popüler şarkının izlenme sayısı bile bu kanalların toplam yayınlanmasından fazla. Örneğin Emre Aydın'ın Soğuk Odalar klibi sadece 7 milyon kere izlenmiş. http://www.youtube.com/muyap 1,322,095,552

  video views

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Muyap ve diğer kanalların henüz Socialbakers'a dahil edilmemesi maalesef bu tartışmaları haklı kılıyor ama reklam gibi bir niyetimiz yok. El ile bu listeyi yapmamız da maalesef kesin olarak doğru olmayacağından sizin verdiklerinizi de dikkate alıyoruz.

 7. Turkwebtv ve Muyap'ın kale alınmaması bu içeriğin gerçeklerden ne kadar uzak olduğunun kanıtıdır ve tabiki Socialbakers'ın başarısız istatistilerinin.

 8. Halil Karabulut Halil Karabulut

  Merhabalar,

  Güzel bir çalışma olmuş lakin bir hata var.

  Oyunlarımızdan Wolfteam'in kanalı;

  Joygame Wolfteam

  546

  subscribers

  1,382,986

  video views

  Çok önemli değil ama belirtmek istedim.

  Joygame Topluluk Yöneticisi

  Halil KARABULUT

 9. NTV'yi izlemiyor muymuşuz?

 10. Mustafa Baştuğ Mustafa Baştuğ

  Müyap'ın youtube kanalının izlenme sayısını görmediniz galiba? :)

 11. İlker Aksoy İlker Aksoy

  Müyap kanalı açık ara önde olması gerekmiyor mu? Bu kanalların toplamından daha fazla izleniyor.

 12. Böyle bi gerçek olmayan haberi görünce facebook sayfanızı beğenmekten vazgeçiyorum...

  1. Halil Karabulut Halil Karabulut

   Haberi sadece gördüğün nasıl da belli. Görmüşsün ama okumamışsın. Haberde Socialbakers'ın sıralaması yazıyor. Girip baktın mı Socialbakers‘a?

   1. o şekilde bir sıralamayı siz inanıp sitenize koymanız hata