Google+ Flipboard'a Geliyor [LeWeb London]

LeWeb London'da sahneye çıkan önemli isimlerden biri Google'da ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı olan Bradley Horowitz'di. Horowitz Google'ın önemli ürünlerinden bahsederek başladığı konuşmasında tüm servislerini Google+'da kullanıcılara bağladıklarından bahsetti.

Horowitz, onlarca Google servisi arasında Google+'ın birleştirici etki göstereceğinden bahsediyor ve Google+ ile sunulan Circles ve Hangout gibi servislerin de çok kullanışlı olduğunun altını çiziyor. 170 milyon üyeye ulaştıklarını paylaşan Horowitz rakamların hızla artmaya devam edeceklerini düşünüyor. 11 ay önce açılan Google+'ın henüz üye satısının tepe noktasına ulaşmadığını düşünen Horowitz, üye sayısındaki artışın artarak devam edeceğini iddia etti.

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Google I/O etkinliğinde Google platformlarına yönelik pekçok yeni özellik duyurulacak ancak Horowitz bir yeniliği LeWeb'de önceden duyuruyor. Google+ Flipboard partnerlerinden biri oluyor.

Önümüzdeki haftaki etkinlikte kullanıcılara sunulacak olan yenilenen Flipboard uygulamasına Google+ hesabınızı eklediğinizde profilinizdeki içerikler Flipboard formatında size sunulacak ve gördüğünüz içeriği diğer sosyal ağlarda paylaşabileceksiniz.

Dünyanın farklı bölgelerinden birçok kişiyi Hangout'a bağlanarak konuşmacılara sorularını sordular ve Google Hangout'un yeteneklerini gösterdiler.