Kullan bırak araç kiralama hizmeti DriveYoyo'yu tanıyalım [Startup12]
Webrazzi TV

Kullan bırak araç kiralama hizmeti DriveYoyo'yu tanıyalım [Startup12]

Kullan-bırak araç kiralama hizmeti DriveYoyo.com kendi türünün Türkiye'de ilk örneği. Webrazzi Startup'12 kapsamında lansmanı yapılan sitenin kurucuları Berkman Çavuşoğlu, Can Turanlı ve Yavuz Barkın, Webrazzi TV'nin sorularını yanıtladı.

Yorumlar (6)
 1. Şerafettin Şerafettin

  Röportaj tam biz denedikten sonra denk geldi : )

  Haftasonu denedik ve çok memnun kaldık. Rezervasyonumuzu yaptırdık. Gittik 5 dakika içinde aracı aldık.

  Önceden bilmediğimiz hiçbir harcama çıkmadı karşımıza. Oto kiralama şirketi stresi de yoktu. Zaten araçlarda telefon tuşu var. Basıyorsun sana söylüyor bir sorun varsa firma görevlisi.

  Örnek olarak araç teslim tarihimiz 3 saat uzadı. Tuşa bastık. 3 saat daha rezervasyon müsait mi dedik; tabii ki dediler.

  Sonuç olarak araç çeşitliliği ve lokasyonlar genişlemeli. Tuttuk bu servisi! : )

 2. Rıza Mahlas Rıza Mahlas

  Gizli masraflardan hiç bahsetmiyorsunuz. Benzine ücret ödemiyoruz, ama km başına ücret ödüyoruz. Kart ücreti, depozito, yıllık aidat vs. birçok kalem var. Halbuki gizli masraflar da açık bir şekilde müşteriye sunulsa belki kullanacağım, yurdumun dibinde driveyoyo araçları park halinde bekliyor. Sırf ne kadar ödeyeceğimi bilmediğim ve sunmadığınız için kullanmıyorum.

  Eskiden uçak firmaları yapardı bunu. Her şey dahil fiyatı göremezdik.

  1. Berkman Cavusoglu Berkman Cavusoglu

   Şerafettin Bey'in de deneyimlediği gibi aslında "gizli" hiç bir masraf yok: tam tersine, hizmet tamamen "şeffaflık" üzerine; tüm ücret bilgileri de özellikle web sitesinde NE KADAR bölümünde açık ve net yazıyor. Şöyleki: Yıllık Üyelik 69TL (dilerseniz 12ay*10tl), araç kiralama bedelleri saatlik 10TL'den, günlük 90TL'den başlıyor. Benzin için para ödemiyorsunuz, ama kiralama sonunda ne kadar mesafe yaptıysanız, km başına 50kuruş oduyorsunuz (hem pratiklik, hem "depoda ne kadar benzin var" hesabına girmemek için). Dolayısıyla ne kadar ödeyeceğiniz aslında baştan çok açık bir şekilde belli...

   1. Ibrahim Alpahu Ibrahim Alpahu

    Merhaba Berkman bey,

    Gizli masraf yok terimi tamamen yanlis okadar cok gizli masraf varki... Seffafmi sirket politanizin hicbir seffaf yonu yok. Oyleki subenizi arayip MERT beyden unvan istenildiginde kendileri sadece ama sadece kufur etmedigi kaldi.

    Sefaff mi diyorsunuz? Sirketde Mert bey ve Merve hanim harici kimseye ulasamadik. Seffaf mi diyorsunuz? Sozlesmenizde yazan 1.000 TL nasil 2.000 TL oluyor ?

    Ben itham yapmak degil sirketinizin MERT bey tarafindan ileri geri konusalarak yonetilemeyecegini soyluyorum. Benimle iletisime gecerseniz olayi mert bey gibi kopurmeden sakince anlatabilirim.

    Saygilarimla...

 3. Benim bu projede merak etiğim bir olay var diyelimki biri bu arabaları kiraladı ve bu arabalardan belirli kısımlardan yeni olan parçaları söküp eski parçalar taktı bunu anlamak biraz güç olacak bu tür olayları nasıl çözebiliyorsunuz. her arabada 300 tllik bir parçanın değiştiğini düşünürseniz epey zararlı bir yatırım.. Gerçi bir nevi bazılarının aklına karpuz kabuğu düşürmek misali oldu ama neyse.. Ülkemizde bunu yapan insanlar olacağını düşünmek lazım.

  1. Berkman Cavusoglu Berkman Cavusoglu

   Araçlarda farklı sensörler var; bunlardan biri de kaput açıldığında aracı kitleyen ve merkeze sinyal gönderen bir sistem. Bir başka sensör de aracın hareketsiz haldeyken yükseltildiğini tespit edebiliyor. Dolayısıyla bu tür "art niyetli" düşüncelere sahip tüketicilere karşı önlemlerimizi aldık.