Ayşe İnal ile GBA'nın planlarını konuştuk [Startup12]
Webrazzi TV

Ayşe İnal ile GBA'nın planlarını konuştuk [Startup12]

Türkiye girişim dünyasında melek yatırımcılığın tanımlandığı ve tartışıldığı Webrazzi Startup'12 konferansı, bu alanda ilk akla gelen isimlerden olan Galata Business Angels'ın Genel Sekreteri Ayşe İnal'ı ağırladı. İnal, Webrazzi TV izleyicileriyle Türkiye pazarın ilişkin görüşlerini ve tavsiyelerini paylaşıyor.

Yorumlar (4)
 1. Türkiye'de yatırımcı vs girişimci sayısında bir dengesizlik var

  yatırımcı az girişimci çok fazla.. böyle olunca çoğu zaman Ayşe Hanım'ın bahsettiği prototip veya ürünü mutlaka görmek ve ilk satışı yapmış olmak önemli olabiliyor ama pratikte çok geçerli değil..

  yatırımcılar çok fazla girişimci ile tanışıyor, içinden en karlılarını seçiyorlar yani hazır kar yapan ve sistemi oturmuş girişimler tercih ediliyor

  ayrıca yatırımcılar yurt dışındaki trendleri takip ediyor, ortada hiç bir şey olmasa bile Türkiye'de ilk klonunu çıkarmak için birbirleriyle rekabet ediyorlar.. fırsat sitelerindeki klon şavaşı gibi

  başka bir sorun yatırımcıların ürün bazlı projelere yatırım yapmaları.. özellikle e-ticaret sitelerine

  Türkiye'de servis veya sosyal sitelere yatırımcı bulmak çok zor.

  Su anki trend dikey e-ticaret siteleri ve mobil.. gerisi yalan

 2. keşke kendilerini biraz daha tanıtsaydı, en son saniyede non-profit diyebildi sadece :)

 3. Videoya tıkladığımda ilgili videoya gitmiyor. Direk webrazzi tv anasayfasına gidiyor. Nokta atışı istiyoruz. İlgililere duyurulur. Gereğini arz ederim.

 4. Galata Business Angels'ı zaten bir süredir takip ediyorum yazıyı da okudum 9. yatırımını gerçekleştirmiş olması müthiş. Ben Ayşe hanımın bahsettiği o ağ eksikliği konusunun Türkiye'de Galata Business Angels ve sayısı 2 3'ü geçmeyecek diğer melek yatırım organizasyonları önderliğinde aşılacağını düşünüyorum. Tebrikler gerçekten müthiş işler var ortada, devamının geleceğinden hiç kuşkum yok:)