adMingle: Sosyal ağlardaki paylaşımlar kazanca dönüşüyor
Arama
Girişim

adMingle: Sosyal ağlardaki paylaşımlar kazanca dönüşüyor

Türk kullanıcıları sosyal medyayı çok sevdi. Hemen her türlü farklı sosyal ağ sitesinde Türk kullanıcılar en büyük gruplardan birini oluşturuyorlar. Düşündüklerini, hissettiklerini, sevdiklerini ve sevmediklerini yazı, resim veya video olarak paylaşıyorlar, üstelik bunu da sosyalleşmekten öte başka bir beklentileri olmadan yapıyorlar.

Buna rağmen bu kadar çok kullanıcının bir araya geldiği sosyal ortamlarda her zaman bir (veya daha fazla) kazanç ihtimali de vardır. “Tutkunu Paylaş” sloganı ile yola çıkmaya hazırlanan adMingle adlı yeni bir girişim işte tüm bu paylaşımlar sırasında bir de kazanç kapısı aralamayı hedefliyor.

Yeni bir reklam platformu ve kişisel bir reklam ağı olmayı hedefleyen adMingle şu anda sadece davetiye talepleri topluyor, ama aldığımız duyumlara göre kısa zaman içerisinde kapılarını kullanıcılara ve reklam verenlere açmaya başlayacak. Üzerinde yaklaşık 1 yıldır çalışılan ve BenTek Group’un yatırımını alan projenin kurucusu dijital ajans kökenli bir girişimci olan Arman Acar.

Kullanıcıların, markalara ait kampanyaları sosyal ağlardaki profillerinde paylaşmaları ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaları karşılığında gelir elde edecekleri bir modele sahip olan adMingle, kullanıcıların takip ettikleri kişilerin tavsiyelerinin karar vermeye etkisinin son derece yüksek olması gerçeğini temel alan bir sistem.

Henüz yayında olmadığı için daha detaylı bilgiye sahip değiliz ama bütün sisteminin ve ölçümlemelerin otomatik olarak gerçekleşiyor olması hem markaların, hem de yayıncıların çok fazla işgücü ayırmadan faydalanabilecekleri bir sistem olduğunu gösteriyor.

Sosyal ağlardaki açılışını Twitter ile yapacak olan adMingle resmen açılana kadar bu sayfada yer alan yayıncı ve reklam verenlere özel videoların sizlere daha iyi fikir vereceğini umuyorum.

Yayıncılar için

 

Reklam verenler için

Yorumları GösterYorumlar Gizle (15)
 1. Ertan dedi ki:

  Haydi biz de boyle bir network kuralim ve internet sitelerindeki premium reklamlara arkadaslarimizin da tiklamalarini saglayarak kampanyalarin ctr oranlarini arttiralim!

  Digital ajans gecmisi olan bir girisimci icin talihsiz bir girisim.

 2. Mehmet dedi ki:

  İsabetli bir proje. Zaten bazı reklam platformu da sosyal ağ ile ilişkilendirmelere başladı. Napolyon öncüsü galiba. Sadece sosyal ağlara yönelik reklam modeli gerçekten güzel fikir.

 3. Nurçin dedi ki:

  İlk paragrafta dediğiniz gibi Türkler sosyal medyayı gerçekten çok sevdi. Başlarda sürekli takip ettik, başkalarını övdük ama şimdi yavaş yavaş bizler de üretiyor ve takip ediliyoruz. Bakalım ileri ki günlerde daha ne gibi güzel ve değişik projeler/girişimler meydana gelecek?

 4. Hakan YALÇIN dedi ki:

  Beklenen bir proje idi , İntro yu izledim gayet açık ve net , 10 puan.

 5. Ahmet Doğan dedi ki:

  Yayıncılar için video’sunun 1:13’ten itibaren dinlemenizi tavsiye ediyorum. Hayatınızda dinleyebileceğiniz en tatlı “www” telafuzunu dinleyeceksiniz 🙂

  1. Mert Ak dedi ki:

   Helal olsun vallahi, iyi dikkat etmişsiniz. Ben de dinlemiştim orayı ama dikkatimi çekmemişti. Çok değişik telaffuz etmiş gerçekten :)))

 6. HUMM dedi ki:

  En büyük temennim, insan odaklı olması. Türkiye’deki çoğu proje insan odaklı olmadığından kaybediyor..

 7. Sinan dedi ki:

  Güzel bi proje olmuş, dünyada bunun örnekleri var ama bunun başında bir türk olması benim için projeyi çok cazip kılıyor.

 8. Vedat dedi ki:

  Gerçekten hoş düşünülmüş bir proje. Sosyal medyanın ihtiyacı vardı. Tebrikler.

 9. Fevzi dedi ki:

  Neden talihsiz olsun Ertan Bey.

  Bence gayet yenilikçi ve ticari olarak da anlamlı bir proje.

 10. Fatih dedi ki:

  Video sunumları iyi olmuş,anlatılmak isteneni çok güzel sunmuşlar.

 11. Mustafa Elgün dedi ki:

  Açıldığı andan itibaren hızlı bir ivme yakalayacağım inanıyorum. Tabi reklam çalısmasını nasıl yapacağımızı ve maliyetlerin ne olacagida merak konusu.

 12. ozan dikerler dedi ki:

  Profilinde böyle reklamlar yayınlayan arkadaşlarımı listemden silerim ÇOK Net!

 13. Cihan dedi ki:

  Genel olarak güzel fikir ama çok fazla bir geleceği olduğunu sanmıyorum. Benzer uygulamalar ufaktan başlamıştı. Sosyal medyada bu tür paylaşım yapanları ben direkt siliyorum. Zamanla bu sisteme uye olan kullanıcılar silindiklerini fark ettiklerinde çıkmak isteyeceklerdir.

 14. Onur dedi ki:

  Temeli yanlış kurulan bir proje…

  “…kullanıcıların takip ettikleri kişilerin tavsiyelerinin, karar vermeye etkisinin son derece yüksek olması gerçeği” çok doğrudur.

  Fakat insanlar, “tavsiye aldığı markadan hiç bir çıkarı olmayan yakın tanıdıkları”ndan aldıkları tavsiyelere ilgi gösteriyorlar… Eğer işin ucunda tavsiye aldığı kişinin kazancı varsa, tavsiyenin samimi olmadığı hemen algılanır ve tavsiye yerine ulaşmaz. Dolayısıyla bu sistem fazla ayakta kalamaz.

Bir Yorum Yazın