10 Türk girişimi TurkTechNet ile New York'ta
Etkinlikler

10 Türk girişimi TurkTechNet ile New York'ta

Girişiminizi hızlandıracak 20 kuluçka merkezi arasında gösterdiğimiz Turk Tech Net'in New York'taki ilk etkinliği dün itibariyle başladı. Cuma günü yapılacak sunumlar yerli girişimlerimizi Amerikalı yatırımcılara bir adım daha yaklaştıracak.

Turk Tech Net (TTN), teknoloji tabanlı Türk girişimcilerinin dünyaya açılmasını sağlamak için kurulan kar amacı gütmeyen organizasyon. Girişimciler, akademisyenler ve yatırımcılar tarafından destekleniyor. New York'taki ilk etkinlik METUTECH-İş Melekleri Ağı (METUTECH-BAN) ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği'nin (TGBD) işbirliği ve Türk Ekonomi Bankası'nın ana sponsorluğunda düzenliyor.

Program çerçevesinde 200 başvuru arasından seçilen 10 yerli şirket şu anda tüm masraflar TTN organizasyonu tarafından karşılanmış şekilde New York’ta bulunuyor. 21-24 Mayıs tarihlerini kapsayan etkinlik programı çerçevesinde düzenlenen küçük bir "yatırım alma"  kampı da düzenleniyor.

Aşağıda yer verdiğimiz 10 girişimci 25 Mayıs'ta Amerikalı yatırımcıların karşısına çıkacak ve 10 şirketten kaçının Amerikalı yatırımcılardan yatırım almaya yakın olduğu belli olacak.

 1. hazelcast.com
 2. giderosmobile.com
 3. zibumigames.com
 4. inomera.com
 5. kade.com.tr
 6. kreadirect.com
 7. botego.com
 8. pixofun.com
 9. dakick.com
 10. hediyemo.com

Etkinlikve yatırım gelişmeleri konusunda gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Görsel Kaynak: @ekimnazimkaya

Yorumlar (7)
 1. bence botego,pixofun ve dakick.com yatırım alır gibi hepsine başarılar şimdiden.

 2. Botego bence en yenilikci ve en basarili ayni zamanda stable girisim. Girisimle cok daha genis kitlelere yayilabilir. Basarilar.

  1. Osman Sezgin Osman Sezgin

   Stable derken? steybıl'ın yanı sıra bi de innoveytiv olduğunu söylemeyi unutmuşsun. o da havalı duruyor bu aralar cümle içerisinde. Try it man!

 3. Ibrahim Ibrahim

  mobilhediyem.com' un yeni adıyla hediyemo.com' un uzun süredir aktif kullanıcısı olarak türkiye için innovatif ve hediye sektöründeki boşluğu dolduran bir servis olduğunu düşünüyorum, çünkü arkadaşımın istersem cebine ile istersem facebook üzerinden (facebook uygulaması ile) hediye gönderebiliyorum, önümüzdeki ay iPhone uygulamasınında çıkacağını duydum. Bu servisin amerikadaki rakibini facebook satın alıyorsa eğer bu servise yatırım gelir diye düşünüyorum. Social Commerce' e giriş :)

 4. Ülkemizdeki girişimcilik ruhunu destekleyen ve onlara global yatırımcılarla biraraya gelme olanağı sağlayan TTN gibi organizasyonların olması sektör için büyük şans. Bir hediyemocu olarak kalbim hediyemo'yla. Tüm finalistlere iyi şanslar!

 5. Ciddi yatırımlar almasını beklediğim projeler, hazelcast,botego,netmera (inomera). Bu projeler gerçekten yeni teknolojiler sunuyorlar.