FB hisseleri ilk günü kaç dolardan kapatacak? [Anket]
Yenilikler

FB hisseleri ilk günü kaç dolardan kapatacak? [Anket]

Not: Facebook hisselerinin açılış fiyatı 38 dolar.

GÜNCELLEME: Anketimizde en çok oy verilen kapanış fiyatı tahmin aralığı doğru çıktı ve Facebook ilk günü 38.23 dolar hisse değeriyle kapadı. Katılan tüm Webrazzi takipçilerine teşekkür ederiz.

Yorumlar (10)
 1. Çok şişirildi bu facebook. Gerçek değeri ekonomistlere göre 30-40 milyar dolar arası.

  1. Ofis Mobilyaları Ofis Mobilyaları

   facebook halkın arzının artması için olsa gerek fazla abartıldı, şuan eskisi gibi herkesin facebook ta fazla zaman geçirdiğine inanmıyorum.

   1. Klima Servisi Klima Servisi

    Bu düşüncenize katılıyorum.

 2. Teknolojionline Teknolojionline

  Kaçtan kapatır belli olmaz ama 42 dolardan açıldı. 100 milyar dolar etmez diyorladı, açılış itibariyle 117 milyar doları buldu.

  1. 100 milyar dolar edip etmeyeceği birkaç gün içerisnde belli olur.

 3. Facebook dünyanın en büyük sitelerinden. Bırakında o kadar abartılsın yani. Ayrıca bence değeri 30-40 milyar dolardan çok daha fazladır..

 4. Lehman Koç Lehman Koç

  webrazzi facebook haberlerini abarttı. burası borsa sitesi değil.

 5. Ofis Mobilyaları Ofis Mobilyaları

  fenerbahçe türkiye kupasını almasaydı hisseleri taban yapardı.ancak şuda varki her iki kupayıda alsyadı bu seferde tavan yapardı. teşekkürler.

 6. Benim bildiğim kadarı ile burada iki önemli konuya değinmek isterim. Birincisi bizdeki halka arzlar genelde ciddi gelir elde etmek için yapılmaya başlandı ve öyle de oldu. O yüzden bir süre sonra haliyle arz edilen hisselerde düşüşler yaşandı. Fakat USA öyle bir ülkeymiş ki; kesinlikle ederi neyse o fiyattan sunuldu ve o fiyatta da çok az oynamayla kaldı hisseler. Tabi ki hisseler önümüzdeki gün borsa içi boşluklar vs. için hareket gösterecektir. Fakat bu asla bizim ülkemizdeki gibi olmaz kanaatindeyim. O yüzden facebooka rekabet edecek ciddi rakipler oluşmadıkça firma değeri 117 milyar olacak ve firma hizmet kalitesiyle paralel artışlar gösterecektir diye düşünüyorum.

 7. Ozgun Guncel Ozgun Guncel

  sanırım 50 dolar falan. ortalama ne çıkıyor peki?