300'den fazla New York merkezli girişim tek adreste

300'den fazla New York merkezli girişim tek adreste

New York'un ABD'li girişimciler için yeni bir hareket noktası olduğundan bir çok kez söz ettik. New York'taki bu girişim ekosistemini destekleyen bir organizyon var ve bugün yeni bir toplantı ile bir çok New York merkezli girişimciyi bir araya getirdi.

2004 yılında kurulan New York Tech Meetup'tan bahsediyoruz. Bu kar amacı gütmeyen organizasyon 23 binin üzerinde üyesi olan etkinlik, şimdiye dek 90 etkinliğe imza atmış ve 600'den fazla sunuma evsahipliği  yapmış. Etkinliğin sponsorları arasında Google ve Microsoft BizSpark da bulunuyor.

NYTM'nin aylık toplantıları Meetup.com üzerinden organize ediliyor ki Meetup.com'u kuran Scott Heiferman da NYTM'nin kurucuları arasında. Bu oluşum diğer bir kurucu ortağı ise Dawn Barber.

NY Tech Meetup, NY merkezli girişimcilerin hem birbirini tanıması hem de çalışan bulmasına aracılık ediyor. Asıl bahsetmek istediğim arşiv sayfasında ise 309 tane New York merkezli girişime yer veriliyor. Bu listede küçüklü büyüklü çok sayıda adını bildiğimiz girişim buluyor.

MeetupAviaryBitly, Webrazzi ofisinde de ağırladığımız bir Türk çalışanı da olan Chartbeat, Behance.netBirchbox, Coursekit, Etsy,Getglue, Radability, Vimeo, HunchYipit ve tabii ki Foursquare bunlardan bazıları.

Bloomberg ve Businessweek'in de yer aldığı listedeki girişimler web sitelerinin altındaki 'made in nyc' bağlantısı ile ABD'nin en kalabalık şehrine sadakatini gösteriyor.

Listenin tamanını burada yayınlamak zor olacağı için sizi nytm.org/made adresine yönlendirelim. İstanbul'da benzer bir yapılanmanın oluşması için de biraz daha beklememiz gerektiğini söyleyelim...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.