Webrazzi Analitik: Sosyal medya istatistikleri tek adreste!
Araçlar

Webrazzi Analitik: Sosyal medya istatistikleri tek adreste!

Webrazzi Veritabanı'ndan sonra bugün uzun süredir üzerinde çalıştığımız diğer bir projemizi daha sizlerle paylaşıyoruz: Webrazzi Analitik!

İlk aşamada Facebook istatistikleri ile başladığımız Webrazzi Analitik projesi, çeşitli sosyal ağların istatistiklerini sunmayı amaçlıyor. Henüz betada olan servis Facebook kullanıcılarının demografik verilerini, ülkelere göre CPC ve CPM değerleri ile Facebook sayfalarının beğeni, konuşma, büyüme, ileti ve yorum sayıları gibi istatistiklerini sunuyor.

Ülke bazında Facebook sayfalarını da sıralayan serviste takip edilen 20 bin sayfa bulunuyor. Sistemin takibinde olmayan Facebook sayfalarınızı buradaki formdan sizde Webrazzi Analitik'e ekleyebilirsiniz.

Webrazzi Analitik'in ülke sayfalarında Facebook üye sayılarındaki büyümeler, sayfaların sıralaması reklam bedelleri gibi bilgiler yer alıyor.

Bir süre sonra diğer sosyal ağları da ekleyeceğimiz Webrazzi Analitik ile önümüzdeki dönemlerde özelleştirilmiş raporları da sizlerle paylaşıyor olacağız.

Henüz beta sürecinde olan Webrazzi Analitik için geliştirmelere devam ediyoruz. Bu süreçte gözünüze çarpan düzeltilmesi gereken noktalar ya da önerileriniz olursa bizimle lütfen paylaşın.

Yorumlar (22)
 1. Mrauthor Mrauthor

  Gerçekten çok başarılı görünüyor.Webrazzi'ye yakışan bir kalitede.Webrazzi alanında lider olduğunu bir kez daha gösteriyor.Tebrik ederim.

 2. Ferdi Yüzmeç Ferdi Yüzmeç

  Hayırlı olsun, alt projelerin yalınlığı webrazzi.wpengine.com da geçerse çok daha güzel olur.

  Öneri olarak, twitter versiyonu olursa çok daha başarılı olur kendimce twitter analizleri daha çok merak ediyorum.

  1. Webrazzi tasarımı da, istemiş olduğunuz diğer servislere ait istatistikler de fırından çıkmak üzere. Hepsi sırayla duyurulacak. ;)

   1. Ferdi Yüzmeç Ferdi Yüzmeç

    O zaman 2012 yılı Webrazzi yılı olsun, tekrar başarılar

   2. çok seviniyorum webrazzi yeni bişey yapınca

 3. Neden projeyi farklı bir alan adı altında yapmadınız?

  Benze farklı alan adı daha etkili olurdu.

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Google mantığı gibi kendi servislerini tek bir çatı altında toplama fikri olabilir :)

   Ayrıca her servisi farklı adreslerde yayınlamak hem son kullanıcıyı yorar (her servis için adresi aklında tutmak gibi) hemde popülerliği azaltabilir.

   Örneğin google'un her servisi farklı domainlerde olsaydı adwords.com gtalk.com vs. Örneğin webrazzi.tv ye girdiğinizde webrazzi.wpengine.com/tv yönleniyor. Bu mantık daha iyi...

   1. Sedef Özlem Oktay Sedef Özlem Oktay

    kesinlikle katılıyorum... hergün yaşamak için koştururken kafa zaten gidiyor gereksiz yere yormayada hiç gerek yok ;) bencede bu yıl webazzi yılı olsun.. başarılarınızın devamını bekliyor olacağızzz...

 4. Valla çok profesyonel olmuş.Veritabanı servisinden sonra böyle bir hizmetle karşımıza çıkmanız,tebrik ederim.

  Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın.Ellerinize sağlık Webrazzi ailesi.

 5. Türkiye de bu kadar mukemmel bir tasarima sahip ve yararli bir uygulama gormek beni gururlandirdi.

  Emeginize saglik...

 6. H.kagan H.kagan

  genel bilgi amaçlı olarak hazırlanmış güzel bir çalışma. tebrik ederim.

  fakat sormak istediğim, buradaki kayıtlar neye göre geliyor?

  baktığım 1-kaç sayfayı istatistikler arasında bulamadım.

  internet üzerinde sizin seçtiğiniz sayfaların istatistikleri herhalde? Yani - ülkesi Türkiye olarak kayıtlı olan sayfaları dinamik olarak getirmiyor sanırım?

  iyi çalışmalar.

  1. Bir grup Facebook sayfasını kendimiz sisteme ekledik. Ancak tabii ki çok daha fazlası kullanıcı girişleriyle eklenecektir. Burada herhangi bir ayrıma gitmedim özel bir seçim bulunmuyor. Sistemin sağlıklı çalışabileceği kadar sayfayı öncesinde eklemeyi amaçladık.

   1. Mesut Özil pek olmamış gibi, temelde istatistikleri göz önünde bulunduruyorsanız adı ve kendisinin türk asıllı alman vatandaşı olması dışında pek türkiye ile ilgili birisi değil tabi bunları da adamın "ben kendimi daha çok alman olarak hissediyorum" dediği için söylemiyorum.

    işlevi sayfaların istatistiğine dayanan bir servisin beğenileri ve sayfanın kimlere hitap ettiğini gibi kriterleri göz önünde bulundurması gerektiğini düşündüğüm için söylüyorum, sayfadaki yazılara almanca ve ingilizce ayrıca sayfayı en çok beğenenlerde ispanyollar.

 7. Gerçekten webrazzi bu sene takdire şayan işler yapıyor. Tebrikler.

 8. Mehmet Soydam Mehmet Soydam

  Webrazzi'den yine güzel bir yenilik. Gayet iyi olmuş, sitede de küçük değişikler yaklaşıyor galiba. Şu an sadece Facebook verileri var ama umarım zamanla sitede paylaşılan infografikler de zamanla eklenir. Ayrıca Twitter olsun, Google+ olsun, bunları da bekliyorum.

 9. Projeniz gerçekten harika. Tebrik ederim

 10. webrazzi sosyal medyayı ele geçiriyor!!!

 11. Analitik

  Veritabanı

  Webrazzi TV

  bu 3 servis ile webrazzi farkını ortaya koyuyor. diğerlerinin işi biraz zor gibi bundan sonra.

  1. Süper proje, yerli bir SocialBakers'a ihtiyacımız vardı. Yalnız gözüme çarpan bir hata, Karadağ ülkesi Montenegro olarak yazılmış. Onu düzeltilmesi gerek :)

   Tebrikler Webrazzi!

 12. Çok güzel bir hizmet olmuş. Twitter istatistiklerini de bekliyorum.

 13. vee webrazzi analitik patlamış!

  1. Nasıl bir hata ile karşılaştınız? Şu anda biz bir hata almıyoruz, keşke detaylandırsaydınız.