Fab.com 16 Avrupa ülkesinde birden satışa başlıyor

Fab.com 16 Avrupa ülkesinde birden satışa başlıyor

Tasarım ürünleri dikeyinde dünyanın en büyük oyuncularından biri olan Fab.com, büyüme yolunda Avrupa pazarını gözüne kestirdi. Fab.com'un kurucu ortağı ve CEO'su Jason Goldeberg'ün  açılamasına göre Fab.com, 16 Avrupa ülkesinde daha satışa başlıyor.

Fab.com, İngiltere, Fransa, İskoçya, İspanya, Hollanda, Belçika, Finlandiya, Romanya, Slovenya, Slovakya, Lüksemburg, Çek Cumhuriyeti ve Estonya'da öncelikli olarak yayına başlayacak. Şirket ikinci etaptaysa İsveç, Polonya ve Güney Kıbrıs'ta e-ticaret sektörüne girmeyi planlıyor. Fab.com'un şu anda ABD, Almanya ve Avusturya e-ticaret sektörlerinde operasyonlarını sürdürdüğünü belirtmek etmek istiyoruz.

E-ticaret sitesinin rakamlarından biraz bahsetmek gerekirse Fab.com, Avrupa'da günde 50 bin euro ciro yapıyor. Şirket, ABD pazarındaysa günlük 300 bin dolarlık ürün satıyor. Sitenin 600 bini Avrupa'da olmak üzere toplamda 3 milyon üyesi bulunduğunu paylaşmak istiyoruz. Fab.com'da yaklaşık 17 bin ürünün satışta bulunduğu bilgisini eklemekte fayda var.

Avrupa pazarına hakim olan aynı kategorilerdeki e-ticaret sitelerine baktığımızdaysa, bir Rocket Internet girişimi olan Bamarang.com öne çıkıyor. Ancak burada Bamarang.com'un, Fab.com klonu olduğunu ifade edebiliriz. Bilindiği üzere Rocket Internet, Bamarang.com.tr'yi Türkiye'de de yayına almıştı.

Fab.com'un Almanya pazarındaki büyümesini aşağıdaki grafikte inceleyebilirsiniz.

Görünen o ki Fab.com, Avrupa pazarında kendi kategorisinde lider oyunculardan biri olmak istiyor. Şirketin kurucu ortağı ve CEO'su Goldberg'ün açıklamasında Türkiye pazarıyla ilgili herhangi bir bilgi yok. Ancak şirketin Türkiye pazarını da izlediğini, çok uzak olmayan bir gelecekte Türkiye pazarına da girebileceğini düşünebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.