Photos Plus!: Sosyal ağlardaki fotoğraflar tek platformda [Video]

Sosyal paylaşım sitelerine her geçen gün binlerce yeni kullanıcı ekleniyor. Pek çok kullanıcının da birden fazla sosyal medya hesabı var. Durum böyle olunca farklı sosyal ağ hesaplarında paylaşılan içeriklere tek elden ulaşmak bir mesele haline geliyor. Photo Plus, farklı sosyal ağ hesaplarında paylaşılan fotoğraflara tek bir uygulamadan ulaşılmasını sağlayarak seçtiği alanda çözüm üretme peşinde.

Photos Plus, Bobiler Evreni uygulamasını geliştiren şirket Studio Nord tarafından hazırlandı. Facebook, Twitter, Foursquare, Instagram, Tumblr, Flicker ve Picasa platformlarını destekleyen uygulama, sosyal ağların kendine ait olan özelliklerle birlikte çalışıyor. Örneğin Facebook'ta paylaşılan fotoğrafları beğenebiliyorken, Twitter'da paylaşılan fotoğrafları Retweet edebiliyorsunuz.

Photos Plus'ı kullanabilmek için uygulamanın desteklediği sosyal ağları aktif duruma getirmeniz gerek. Bu işlemden sonra seçilen sosyal ağlarda sizin ya da arkadaşlarınız paylaştığı tüm fotoğraflara ulaşmak Photo Plus ile mümkün. Seçilen fotoğraflar tam ekran olarak görüntülendiğinde, pencerenin altında 'export', 'copy', 'print', 'action' ve 'details' gibi seçenekler beliriyor. Tahmin edileceği üzere 'export' ile görüntülenen fotoğraf başka bir sosyal ağ veya e-posta hesabında paylaşılabiliyor. Bu seçenekle fotoğrafı cihaza veya Dropbox'a kaydetmek de mümkün.

Seçenekler arasında yazıcıya bastırmak ve fotoğraf bilgileri görüntüleme gibi farklı özelliklerde bulunuyor.

Studio Nord ile görüşmemizde uygulamanın 1000 kullanıcı tarafından indirildiğini öğrendik. Tek bir platformdan birden fazla hesaba erişim sağlayan uygulamaların gelecekte önem kazanacağını düşünüyoruz. Çünkü sosyal paylaşım siteleri hesapları deyim yerindeyse kaotik olmaya başladı. Birçok kullanıcı hangi hesabında neyi paylaştığını veya paylaşacağını karıştırıyor, unutuyor. Türkiyeli bir şirket olan Studio Nord'un yerel anlamda olduğu kadar küresel anlamda da anlamlı bir iş çıkardığını düşünüyoruz.

Photos Plus şu anda sadece iPad, iPhone ve iPod gibi iOS işletim sistemli cihazlarda çalışıyor. Yakında şirketin diğer işletim sistemleri için de uygulamayı çıkaracağını söyleyebiliriz. Uygulamanın fiyatı App Store'da 0.99 dolar olarak belirlenmiş.

Photo Plus! uygulamasının tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.