Facebook'un SEC onayı Pazartesi gününe kadar gelebilir

Facebook'un SEC onayı Pazartesi gününe kadar gelebilir

Halka açılma konusunda emin adımlarla ilerleyen Facebook, yolun sonuna geldi. Son iddialara göre şirketin SEC'e gönderdiği S-1 dökümanlarına en geç Pazartesi gününe kadar onay gelmesi bekleniyor.

CNBC'nin haberine göre, ABD düzenleme kurumu olan SEC, 'FB' simgesiyle beraber Facebook'a borsaya açılma onayını Pazartesi günü veriyor. İddia edilen tarihte şirketin halka açılmasına yeşil ışık gelirse Facebook, planlandığı tarihte yani 17 Mayıs'ta borsaya açılabilecek. Şirketin üst düzey yöneticilerinden alınan bilgilerin de 17 Mayıs tarihini gösterdiğini paylaşmak istiyoruz.

Doğal olarak onay geldikten sonra karar yine Facebook'un. Nasdaq borsasının özeellikle son bir ayda yüzde 5.6 seviyesinde değer kaybetmesinin, Facebook CFO'larını düşündürdüğünü ve erteleme kararı verilebileceğini paylaşmıştık. Ancak Nasdaq son bir haftada toparlanma eğilimine girmiş durumda. Bu yükselme trendi devam ederse Facebook, planladığı tarihte borsaya girecektir.

Şu ana kadar Facebook kanadından herhangi bir yorum gelmedi. Facebook sözcüsünün, şirketin borsaya açılma tarihiyle ilgili yorum yapmaktan kaçındığı görülüyor.

Şirketin Nisan ayının son haftasında yaptığı S-1 dökümanlarındaki güncelleme, şirketin borsaya açılma tarihinin yaklaştığının habercisiydi. Yapılan son güncellemeye göre şirketin hisse başı 30,89 dolardan değerlendiği görülüyordu. Buna göre Facebook yaklaşık 77 milyar dolar değerlemeye ulaştığını ifade etmek mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.