Facebook'un halka arzı 17 Mayıs'ta
Finans

Facebook'un halka arzı 17 Mayıs'ta

Facebook'un merakla beklenen halka arzı gelen son bilgilere göre 17 Mayıs'ta gerçekleşecek. Söz konusu halka arz tarihi Nasdaq borsasında açılış gongunu kimin çalacağı (heralde M. Zuckerberg'den başkası olmayacaktır) kadar kesin görünüyor.

Techcrunch'ın kendi kaynaklarına dayanarak 17 Mayıs olarak verdiği halka arz tarihi, önceki bazı bilgilerle paralellik gösteriyor. Facebook'un yasal işlemlerini de yürüten Morgan Stanley ve Goldman Sachs'ın Mayıs ayını Facebook'a ayırdığı için Millennial Media'nın halka arzını Nisan'a çektiği de bir başka detay olarak veriliyor.

Facebook'un halka arz ile 100 milyar dolar civarında bir değerleme beklediği tekrar ediliyor. 

Hisselerine 40 dolar/hisse fiyatla alıcı bulması beklenen sosyal ağ devinin 10 milyar dolar tutaruında bir nakit toplama amacı da not ediliyor ama bu rakamı fazla bulanlar da var.

Halka arz ile birlikte kimlerin milyoner ve milyarder olacağını henüz tam olarak bilemiyoruz. Ancak görünen o ki 1 ay içinde Facebook'un bileti kesinlecek ve arka odalarda konuşulanlar gerçekle yüzleşecek. Tabii bu gerçeği görmemiz için öncelikle SEC'in genel prosedürleri ve 1 milyar dolarlık son satın almayı onaylaması gerekiyor.

Yorumlar (3)
  1. Burak Arslan Burak Arslan

    Şeytan beni şeker yatırımdan yurtdışı borsa hesabı açıp nasdaq'ta facebook'a yatırım yapmaya yönlendiriyor :) Haklı değil mi yani şimdi?

  2. Halil İbrahim Halil İbrahim

    Biz Türkiye'den alabilir miyiz acaba ? veya nasıl alabiliriz :) Facebook'a ortak olalım...

  3. Özgün Genç Özgün Genç

    Alın alın, herkes alsın. Facebook'un değeri artsın. Ama sonra paranızı geri almayı beklemeyin.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri