Webrazzi Startup'12 yarışması için başvurular açıldı
Etkinlikler

Webrazzi Startup'12 yarışması için başvurular açıldı

Uzun süredir düzenlemek istediğimiz startup yarışmasını bu sene 15 Mayıs'ta ilk kez Webrazzi Startup'12 konferansında gerçekleştireceğiz.

Her ne kadar yarışma olarak isimlendirmiş olsak da burada amaç başarılı girişimleri böylesine etkili bir konferans kapsamında katılımcılarımızla ve sonrasında da Webrazzi okuyucuları ile buluşturmak. İşin yarışma tarafı ise katılımcılarımızın en beğendiği girişime günün sonunda bir Webrazzi kupası verilecek olması. Prestijli di mi? ;)

Aşağıda paylaştığımız form üzerinden gelecek başvurular arasından seçilecek girişimler sahnede 5 dakikalık sunumlar gerçekleştirecekler ve eğer dilerlerse girişimlerinin ilk açılışını Webrazzi Startup'12 sahnesinden de yapabilecekler.

Webrazzi Startup'12 sahnesine çıkacak girişimlerin belirlenmesi sürecinde girişimin daha önce açılışını yapmamış olması, başka bir organizasyonda sunum gerçekleştirmemiş olması, herhangi bir yayında haberinin yer almamış olması zorunluluk olmamasına rağmen, bizim için seçim esnasında tercih sebebi olacaktır.

Girişimlerin seçilme aşamasında çalışan bir versiyonu görmemiz ve konferans tarihinde yani 15 Mayıs'ta açılabilecek olması da zorunluluk olmasa bile büyük önem taşıyacaktır. Aşağıdaki başvuru formunda bu konuda ve girişiminizle ilgili her konuda detaylı açıklamalarda bulunabilirsiniz. Sorularınız ve direkt iletişim için ise editor webrazzi.com'a e-posta atabilirsiniz.

27 Nisan'a kadar başvuru alımları devam edecek ama süreç kapsamında girişimcilerle görüşmeler ve projelerin hangi aşamada olduğunu inceleyeceğimiz için erken başvuru yapanların avantajlı olacağını söyleyebilirim.

Webrazzi Startup'12 etkinliğinde bize destek olan Elmas Sponsorumuz Microsoft Türkiye, Platin Sponsorumuz iLab Ventures ile Dijital Medya Sponsorumuz Medyanet, Sosyal Medya Sponsorumuz Pixelplus Interactive, İletişim Sponsorumuz Marjinal Porter Novelli ve organizasyonu destekleyen Etohum ve Keyground'a teşekkür ederiz.

Güncelleme: Webrazzi Startup'12 yarışmacı için başvuru süresi sone ermiştir. Adaylara başarılar dileriz.

Yorumlar (8)
 1. Proje eklemeden önce aklimda takilan soru: "gizlilik?"

  Basvuru Formundan gönderdigim veya paylastigim proje, kimlerin elinden gececek? Webrazzi'de staj yapan arkadas görecek mi mesela (örnek olarak yazdim, staj yapan yoktur belkide)?

  1. Gönderilen projeler şu anda sadece Arda Bey ile benim tarafımdan görülebiliyor. Seçim aşamasında Webrazzi yazarlarından görüşleri istenecek. Başvuruları başka kimse görmeyecek.

   Staj yapanımız eskiden vardı, şu anda yok. Fakat olsaydı bile tabii ki stajerler görmeyecekti :)

   Umarım endişelerinizi gidermişizdir.

  2. Serkan Serkan

   Bu tarz yarışmalara fikri mülkiyet hakkını aldığınız fikirlerle katılın.En azından bekleyen başvurunuz olsun ki etkinliğe katılan "girişimciler" fikri gördükten sonra hak sahibi olabilesiniz. Tabi sizin fikriniz de başka bir fikirden esinlenme değilse.

  3. Evren Erbay Evren Erbay

   Neden bu kadar birbirmizden korkuyoruz ki..yarışmaya başvurumuz olacak ve ben stajyerin bile başvurumuzu görmesini tercih ederim...çünkü ülke olarak esas problemimiz " bile" ile bitirdiğimiz kurum,kuruluş ve kişilere bakış açımız...Ve eğer yapacağımızı işi firi mülkiyet oalrak görerek başlarsak, kendimizi baltalamış oluruz.Webrazzi'ye bu basit form ile başvurma hakkı verdiği içinde teşekkür ederim.."Bile" diyerek bamadan herkesin birbirine faydalı olması dileğiyle,herkese bol şans.

   1. Çok doğru. Ben eğer çok inandığım bir fikir varsa bunu kesinlikle başkalarının görmesini, hatta "çalıp" hayata geçirmesini tercih ederim. Türkiye adına kazanç olur ;) En azından internet işleri için bu böyle (İnternet işinin patentini almak falan da mümkün değil). Fikre aşırı odaklanmak ve "bir fikir bulup köşeyi dönme" miti tamamen çarpık bir anlayış. İnternet öncesi mucitlik döneminden kalma bir hassasiyet belki.

 2. Griumut Griumut

  Projemi keske biri görüp calsa ona bile razıyım :) ben de formu doldurup şansımı denemek istiyorum ama sanırım sahıs olarak katılınıyor web sitem yok ki oraya * koyulmus formda ilerleyemiyorum takildim kaldim bu engeli nasıl asarım ? projem gerceklesirse alacagim web adresini mi yazayım :)

 3. Kaç tane girişimci seçilecek

  Webrazzi Starup'12 ise 12 tane fena olmaz :D

 4. Kim Aramış Kim Aramış

  başvurduk bakalım hayırlısıyla.