Google+ arayüzünü yeniledi [Video]
Arama
Sosyal Ağlar

Google+ arayüzünü yeniledi [Video]

Popülaritesi hala tartışılan Google+, pazardaki iddiasını sürdürmek için elinden geleni yapıyor. Google bugün bu yönde kapsamlı bir değişikliği hayata geçirdi ve yeni arayüzle kullanıcılarının karşısına çıktı. Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Vic Gundotra’nın Google’ın blogunda açıkladığı arayüz güncellemesi, üç farklı yeniliğe sahip.

Bu yeniliklerden ilki kullanıcıların sayfalarındaki akışı daha yakından takip ve kontrol edebiliyor olması. Üst kısımda bulunan sabit simgelerin yerini sol tarafta akışı gösteren uygulamalar bandı alıyor. Bu yenilikle beraber  kullanıcılar istediğiniz sırayı oluşturmak için uygulamaları aşağı ya da yukarı sürükleyebilecek. Fareyle birtakım uygulamaların üzerine gidildiğinde küçük pencereler açılarak yapılacaklar gösteren yeni arayüzde, uygulamalar ‘diğer’ simgesinin içine veya dışına taşınabiliyor.

Yeni arayüzde video ile sohbet için bir adres verilmiş durumda. Böylece Google+’a ‘Videoyla Sohbet’ sayfası da eklenmiş oluyor. Bu sayfayla beraber çevrenizdeki insanlardan gelen ve sürekli yenilenen bir davet listesine sahip olabiliyorsunuz.

Yeni arayüzde yapılan son değişikliklerden bir diğeriyse Google+’da yapılan güncellemelerin, Keşif sayfasıyla takip edilebiliyor olması. Bu yeni özellikle beraber yeni trendler takip edilebiliyor olacak.

Google+ kullanıcıları ayrıca daha büyük fotoğraflarla profil oluşturabilecek ve sohbet listenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilecek.

Google, ‘sanal bir hayalet kasaba’ olmamak için elinden geleni yapıyor. Bu çabayı sürekli güncelleme ve yeni arayüz çalışmalarıyla görmek mümkün. Öte yandan Facebook, popülerliğini korumak için satın almalarla gündemde kalıyor. Bu rekabetin ileri günlerde hangi boyutlara ulaşacağını merakla bekliyoruz.

Yeni arayüzle ilgili iki farklı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Mehmet dedi ki:

  Yeni tasarım daha güzel olmuş. En azından önceki tasarımın karmaşıklığını gidermiş. Ayrıca güncellemeleri biraz daha belirgin çerçevelere alırlarsa güzel olur elbet. En azında facebooka kafa tutmaya biraz daha yaklaşmış.

 2. Necati Şaşar dedi ki:

  Olmadı mı, olmuyor.

 3. Haifisch dedi ki:

  ne kadar uğraşsa da Google+ sadece seo bakımından iş görüyor ve asla sosyal amaçlar için kullanılmıyor.

 4. Serkan Azeri dedi ki:

  Google her zamanki gibi sade ve işlevsel bir arayüzle karşımızda çok güzel olmuş.

 5. Mert Ak dedi ki:

  Ben google+ iyi olacak diyenlerdenim. Bence zamanla çok iyi olacak hatta facebook’tan daha iyi olacaj. Google bu işe çok önem veriyor ve çok stratejik adımlarla ilerliyor. HEnüz kimsenin aktif kullanmaması önemli değil çünkü birden olacak birşey değil bu. Zamanla hepsi olacak bence.

 6. Serdar Kara dedi ki:

  Kaç kişi umursuyor bilmiyorum ama Google+’ı aktif kullanan biri olarak yeni tasarımı beğendim.

 7. Coşkin Gündüz dedi ki:

  Google,in yeni yüzü çok harika olmuş bence

 8. Mehmet Soydam dedi ki:

  Yeni Google+ arayüzü çok başarılı olmuş. Google+ hayalet kasaba değil. Herkes istediği an istediği kişilerle takılıp zaman geçirebiliyor. Ben özellikle Facebook’un hem masaüstü hem de mobilini sevmiyorum. Masaüstünde mesela bağlantılar bile ayrı bir uygulama gibi gösteriliyor. Akıllı listeler çıkardılar ama Çevreler gibi ayrı bir yönetim sayfası yok. Facebook Mail dediler, mesajlar çok kötü oldu. Zaman Tüneli dediler başta iyiydi sonradan itici bir hale getirdiler. Google+ bu sorunları aşmış durumda. Tavsiye ederim.

Bir Yorum Yazın