Webrazzi Veritabanı: Türkiye internet ekosistemi tek adreste
Arama
Genel

Webrazzi Veritabanı: Türkiye internet ekosistemi tek adreste

Pek çok okuyucumuzun uzun süredir beklediği ve zaman zaman bu beklentilerini bizimle de paylaştığı Türkiye internet pazarını tek bir veritabanı altında toplama projesini hayata geçirdik. Webrazzi Veritabanı, nam-ı diğer Webrazzi VT, Türkiye internet pazarında yer alan şirketler ve kişilerin tamamen sizin eklediğiniz ve güncellediğiniz bilgilerinin bulunduğu bir bilgi kaynağı olacak.

Bugün beta yayınına başladığımız Webrazzi Veritabanı’nda şimdilik birkaç yüz kayıt bulunuyor. Kısa süre önce yeni kayıtları eklemeye başladık ve sadece bu sabahtan itibaren birkaç yakın dostumuza kendilerini eklemeleri için bilgi verdik ve çok değerli geri dönüşler aldık.

Webrazzi Veritabanı aslında uzun süredir hayata geçirmeyi istediğimiz bir projeydi ancak Webrazzi’nin yıllar içerisindeki gelişimi ve küçük bir ekiple sürdürdüğü yoğun temposu sebebiyle yayına almamız bugüne kadar gecikti. Veritabanı projesi Webrazzi okuyucularının büyük çoğunluğunun bildiği Crunchbase‘in Türkiye pazarına odaklanmış özel bir versiyonu olacak.

Veritabanına siz de şirketinizi ve kendinizi ekleyebilir, bulduğunuz hatalar ya da iyileştirme önerileriniz olursa tech (at) webrazzi.com adresine e-posta atabilir veya yorumlarda bildirebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (19)
 1. Ferdi Yüzmeç dedi ki:

  İlk olarak çok güzel bir hizmet olmuş.

  Yazı özetinde bir dil kodlama hatası var.Ayrıca üst bölüm position: fixed; eklenebilir daha kullanışlı olur düşüncesindeyim.

  1. İşsiz dedi ki:

   Aynen süper olur

   #header{
   width: 100%;
   z-index: 1;
   position:fixed;
   }
   #content{
   padding-top:90px;
   }

  2. Arda Kutsal dedi ki:

   Cevap yazmadılar diye görmediler sanmayın, arkadaşlarım bu öneriyi plana aldılar. Çok teşekkürler.

 2. Cemal Sevindik dedi ki:

  Son zamanların en sevindirici haberi, hayırlı olsun.

 3. Onur dedi ki:

  mukemmel bir proje.. Tebrikler.

 4. Crunchbase tadında olmuş 🙂

  webrazzi.wpengine.com/vt altında değilde bir subdomain altında olsa daha güzel olurdu benim düşüncem.

 5. göksel karagöz dedi ki:

  gerçekten iyi ürün teşekkürler webrazzi

 6. Özgür dedi ki:

  Uzun süredir Crunchbase‘e bakıp neden yerlisi yok diye düşünüyordum. Yine aklımdan geçen yapsa yapsa Webrazzi yapar fikriydi.

  Nihayet yaptınız. Sektörü canlandıracağını ve internet pazarında çığ açacağını düşünüyorum. Çok güzel.

 7. Can dedi ki:

  Sirket logosu transparan png gönderilince alt zemin beyaza dönüştürülüyor ve üstte çirkin bir yatay çizgi beliriyor. Düzeltilebilirse daha güzel görünür.

 8. bcakir dedi ki:

  güzel bir düşünce, hayırlı olsun

 9. Aytac dedi ki:

  Bence direk kendine ait bir domain’i olsa daha güzel olmaz mi? Mesela http://www.veritabani.com (sadece 1000$ satiliyor)… Sayfada zaten logo olarak webrazzi’ye ait oldugu belli.

  Bu güzel hizmetiniz icin ayrica cok tesekkürler webrazzi. Elinize saglik, güzel olmus 😉

  NOT: Navigasyondaki “Sirket” ve “Kisi” menülerdeki dropdown özelligi gereksiz olmus. Tiklayinca direk liste acilsin bence. Cünkü zaten “Yeni kayit ekle” butonu kocaman belirtilmis yanda.

 10. Mehmet dedi ki:

  Bir profil üzerine gittiğimde “Bilgilerimi Düzenle” butonu çıkıyor ve tıkladığında gerçekten de başka insanların bilgilerini düzenleyebiliyorsun.. 🙂

  Bu bir bug ise Webrazzi’nin acilen bunu düzeltmesi gerek

  1. Ali Altuğ Koca dedi ki:

   Bu bir bug değil. Veritabanı, sosyal ağdan çok wiki modelinde çalışacak. Bu yüzden kullanıcılar istedikleri kişilerin profillerine düzenleme yapabilecekler. Tabii ki tüm düzeltmeler kontrolden geçirildikten sonra yayına alınacak. 🙂

 11. findsep dedi ki:

  Güzel bir çalışma olmuş. Klavyenize sağlık.

  Domain adı xxxrazzi.com gibi bişey olabilirdi.

  Not : Dosya uzantısı .PNG (Büyük harflerle) olunca tanımıyor.

 12. hasanyılmaz dedi ki:

  ‘Hasan Yılmaz’ olarak bir kişi ekledim. Ancak birçok ‘Hasan Yılmaz’ var. Başkaları da eklediğim sayfada değişiklik yapabiliyorsa ‘Hasan Yılmaz’ sayfası için kimin ekledikleri kabul edilecek? Viki mantığı kişi eklemede ne kadar doğru?

 13. mustafa dedi ki:

  Bu servisin Rapportive icin Raplet’ini kim yapacak?

Bir Yorum Yazın