En çok 'başak burcu' alışveriş yapıyor [İnfografik]
Genel

En çok 'başak burcu' alışveriş yapıyor [İnfografik]

"Fala inanma, falsız da kalma" demişler. E-ticaret fal işi değil elbette. Ancak burçlarla e-ticaret arasındaki ilişkiye değinen, eğlenceli bir bilgi ulaştı elimize. 'Hangi burçlar ve hangi yaş aralığı internet üzerinden alışveriş yapıyor' gibi soruların cevabını bu haberde :).

Astral Yaşam'ın hazırladığı infografiğe göre, en fazla başak burcu olan kullanıcılar sitenin marketinden alışveriş yapıyor. Başak burcunun tüm burçlar arasında oranı yüzde 14. Başak burcunun hemen arkasından yüzde 13 ile akrep, yüzde 11 ile yengeç burcu geliyor. Yüzde 2 oranla yay burcuna sahip olan kişiler alışveriş için interneti en az kullanan kişiler arasında yer alıyor.

Yaşa göre alışveriş oranlarına bakıldığındaysa diğer araştırma sonuçlarında olduğu gibi 25-30 yaş arasındaki kullanıcıların en çok internetten alışveriş yaptığını söyleyebiliriz.

Araştırmanın ayrıntılı infografiğini aşağıda inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Emine Emine

  terazi burcu nerede?terazi hiç alışveriş yapmıyor mu yani:)

 2. Aydin Aydin

  Ay' i gezegen olarak kabul etmeleri beni benden aldı =)

  editor arkadaşların işi mi yok böyle safsataları haber yapmaya değer buluyor.

 3. Serdar Serdar

  en çok alışveriş yapanlarda iki tane yay mevcut.

 4. Ibrahim Ibrahim

  Uluslararası Astronomi Birliği, kendine ait net bir yörüngesi olmayan Pluton'u artık gezegen olarak nitelendirmediği için Pluton'ün hâlen gezegen olarak nitelendirilmesi de komik kaçmış =)

  1. Plutonun gezegen olarak kabul edilmemesinin sebebi bildiğim kadarıyla yörüngesi olmasına rağmen çok küçük bir kütle ve hacme sahip olması.