LG'nin e-kağıt ekranı Nisan'da Avrupa'da
Genel

LG'nin e-kağıt ekranı Nisan'da Avrupa'da

Taşınabilir cihazların hızla yaygınlaşması konvansiyonel medyayı bit hayli etkiledi malum. Özellikle tablet bilgisayarlar ilk çıktığında, 'tüm okuma alışkanlıkları değiştirecek' diye yorumlar yaptık medyanın hemen her köşesinde. LG'nin yeni cihazı daha doğrusu yeni 'kağıdı' için de aynı ifadeleri kullanmak geliyor içimizden. :-)

Koreli teknoloji üreticisi LG, geleceğin yayın teknolojilerinden biri olarak öngörülen e-kağıt ekran üretimine başlıyor. Üstelik de piyasaya da fazla beklemeden sürmeyi planlıyor. Bugüne kadar farklı firmaların prototip üretimlerinde gördüğümüz bu teknoloji böylece resmen günlük yaşamımıza girmiş olacak.

Basına sızan özelliklere bakarsak, cihazda 1024×768 piksel çözünürlükte 6 inçlik ekran bulunuyor. 40 dereceye kadar bükülebilen e-kağıt, 0,7 mm inceliğinde olacak. Gazeteleri bire bir olarak elektronik ortama taşıyabilecek olan e-kağıdın düşmelere karşı dayanıklığın olduğu LG tarafından belirtiliyor. LG e-kağıdın Nisan ayında Avrupa pazarına sunulacağı söyleniyor.

Esnek ve katlanır pek çok türevinin bir bir piyasaya çıkacağını düşündüğümüz e-kağıt, farklı form faktörü yüzünden büyük ihtimalle işletim sistemi ve uygulama geliştirme alanlarında da açılımlara yol açacaktır kanımızca. Mobilitede farklı bir kolda ilerleyecek ilginç bir sürecin ilk aşamasına  böylece şahit oluyoruz.

Cihazın fiyatı ve Türkiye'ye ne zaman geleceği henüz açıklanmadı. Bilgi alır almaz sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (4)
 1. Mustafa Mustafa

  Elime alsam kullansam bile inanamam heralde bunun olabilceğne

 2. Metin Yilmaz Metin Yilmaz

  bu haberde ürünün bir videosu da olsa çok iyi olur

  1. Böyle bir iki video buldum. Bende inanmadım yaptıklarına :) http://papergadgets.blogspot.com/2006_05_01_archive.html belki incelersiniz.

   http://www.youtube.com/watch?v=vngSpW6fmeo&feature=related

 3. Webbaharatı Webbaharatı

  İyi güzelde 40 derece az değil mi?

  Haytımıza ne gibi bir artıları olur bunun?