Boyner Grubu'nun Morhipo'su 1 yılda ne kadar büyüdü?
E-Ticaret

Boyner Grubu'nun Morhipo'su 1 yılda ne kadar büyüdü?

Haftanın son günü e-ticaret açısından oldukça hareketli geçiyor. Bu kez Morhipo.com ile e-ticarete adım atan Boyner Grubu'nun 1 yıllık performansını ortaya koyan rakamlar elimize ulaştı.

Bizzat Cem Boyner'in katılımıyla tanıtılan Morhipo, hatırlanacağı üzere Hepsiburada’nın kurucularından ve eski Genel Müdürü Kaan Dönmez'in yöneticiliğinde hizmet vermeye başlamıştı. Sezon ürünlerini hem de indirimli kampanyaları bir arada sunan Morhipo'nun 1 yıl sonunda ulaştığı üye sayısı 2 milyonu geçmiş.

Yeni sezon bölümünde 400’e yakın markanın 15 binden fazla modelini bulundurduğunu öğrendiğimiz Morhipo, özel indirim bölümünde bugüne kadar 4 binden fazla kampanya sunmuş ve günlük 25 ortalama kampanya sayısına ulaşmış.

Boyner Holding bünyesindeki markaların ulaşılabildiği tek adres olması açısından avantajlı bir konumda olan Morhipo, tedarikçi sayısını da 900'e çıkararak ürün çeşitliliğinde ulaşılması zor bir noktaya ulaşmış.

E-ticaretten kazandığını sosyal sorumluluk projelerine de harcayan Boyner Grubu şimdiye kadar TOG, LÖSEV, TOÇEV, AÇEV, KEDV, KAMER gibi kuruluşların da projelerini desteklemiş.

E-ticaret pazarında nasıl bir yer edineceğini merak ettiğimiz Morhipo, günlük ortalama tekil ziyaretçi sayısını 250 bin (aylık 7,5 milyon) olarak veriyor ve kendi kategorisinde ulaşmak istediği hedefleri yakalamış gibi görünüyor.

Üst segmentteki e-ticaret hacminin ne kadar olduğunu, ziyaret ve üye ortalamalarının daha yüksek olduğu orta ve alt seviyeden daha mı çok kazandığını yeni Türk Ticaret Kanunu ile görmüş olacağız.

Yorumlar (6)
 1. Whoknows Whoknows

  Yeni ticaret kanunu ile eticaret şirketlerinin gerçek durumlarını göreceğiz. Bazılarının balon olduğu görülecektir. Bazı başarılı girişimler o gazla yeni dikey alanlara giriyorlar ama işler iyi gitmediğinde toz kondurmuyorlar, iyi tarafdan gelenle kompanse ediliyor, ama nereye kadar.

  Üye sayılarınında gerçek canlı üyelikler olmadığını hepside biliyor. Birçok kişinin aynı yere 3-5 defa üye olduklarını biliyoruz. Bir şeye bakalım diye giriyorsunuz cart diye üye girişi veya üye olun ekranını dayıyorlar karşınıza. O zamanda [email protected] gibilerinden bir sürü anlık üyelik açılıyor. Yakında 100 milyon üyem var diyende çıkar, halbuki Türkiyenin nüfusu 70 milyon civarı iken :)

 2. Yusufziya Yusufziya

  Bayan Boyner'in Tüsiad'ın başına geçmesi (geçirilmesi) ile şirketin yıldızı tekrar parladı. 3-4 yıl önce borsa yatırımcıları ah vah ediyordu. Şimdi Türkiye'de "en hızlı büyüyen", "en karlı" gibi ifadelerle anılmaya başlandı.

 3. Mehmet Kurtboğan Mehmet Kurtboğan

  Şu logoyuda yenileseler ne güzel olacak. 10 yıllık photoshop shapelerine benziyor.

 4. Enes Yılmaz Enes Yılmaz

  Acaba birileri de çıkıp şirketlerin gerçek durumlarını inceleyecek mi?

  Mesela mevzu bahis şirketin dükkanında (sitesinde) kullanıcı deneyimi nasıldır?

  Bu şirket teknoloji ve müşteri ilişkileri yönetimi bakımından nerededir?

  İade prosedürleri nasıl işliyor?

  Böyle basın bülteni kıvamında makalaler yerine canlı ve gerçekçi metinler üretilir mi acaba bir gün memlekette?

  1. Levent Levent

   güzel eleştiri..

  2. Eticaret Abi Eticaret Abi

   yakın zamanda magazin tarzının dışında sektörel site analizleri yayınlamayı düşünüyoruz.