Vooyaj.com: Tatil ilan ve aramasında ortak platform

Vooyaj.com: Tatil ilan ve aramasında ortak platform

Bir ara grup alışveriş pazarı ile yükselen tatil turları ve kampanyaları mevsimsel olarak iyice gözden kaybolmuştu. Bahar aylarının gelişiyle aynı kitleyi hedefleyen Vooyaj.com bu arayı kapatıyor. Tüm tatil firmalarının ilanlarını yayınlayabileceği herkese açık bir platform olarak hizmet veriyor.

Altar KartalTekin Özcan ve Cemal Dalar (Gittigidiyor'un eski ortağı) tarafından kurulan girişim 2011 Ekim ayında yayına başlamış. Yaz aylarının yaklaşmasıyla kendini öne çıkarmak isteyen Vooyaj.com'u kısaca  turizm firmalarının ilanlarının yayınlandığı bir reklam platformu olarak tanımlıyorlar. Tabii bu kullanıcı tarafında tüm tatil sitelerine tek noktadan ulaşabilme potansiyelini ifade ediyor.

Vooyaj, firmalar tarafından verilen ilanların listemesini yapıyor. İlana tıklayan kullanıcılar ise reklamı veren firmanın web sitesinden işlemini gerçekleştiriyor.

Girişimin gelir modeli tık başına ücretlendirmeye dayanıyor. Listeleme ücreti 0.10 kuruştan başlıyor ve üst limit bulunmuyor.  Tıklama başı ücret ve 5 ayrı kriter daha ilanın yayınlanma sırasını belirliyor.

Firmalar günlük reklam bütçesine göre reklam veriyor ve bütçesi biten şirketin reklamları yayından kaldırılıyor. Kısacası tek site üzerinde dikey olarak Google Adwords misali online reklam hizmeti veriliyor.

Vooyaj.com şu an 32 tanesi aktif ilan yayınlayan 41 tane üye firma var.  İlan sayısı ise 600-700 arasında. Kullanıcıları aramaya yönlendirdiği için sitede kalma süresi yüksek ve Vooyaj ekibi kullanıcılarına daha fazla zaman kazandırmak için ulaştıkları kitleyi genişletmek istiyor.

Otomobul.com'un bir benzeri olarak nitelendirebileceğimiz girişimin ilan yayınlama kriterleri kullanıcı lehine olması durumunda başarılı olması mümkün gözüküyor.

Vooyaj.com'a firma tipi bölümünde Webrazzi'y referans göstererek 100 TL indirimle şirket kaydı yapabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.