Vooyaj.com: Tatil ilan ve aramasında ortak platform
Girişim

Vooyaj.com: Tatil ilan ve aramasında ortak platform

Bir ara grup alışveriş pazarı ile yükselen tatil turları ve kampanyaları mevsimsel olarak iyice gözden kaybolmuştu. Bahar aylarının gelişiyle aynı kitleyi hedefleyen Vooyaj.com bu arayı kapatıyor. Tüm tatil firmalarının ilanlarını yayınlayabileceği herkese açık bir platform olarak hizmet veriyor.

Altar KartalTekin Özcan ve Cemal Dalar (Gittigidiyor'un eski ortağı) tarafından kurulan girişim 2011 Ekim ayında yayına başlamış. Yaz aylarının yaklaşmasıyla kendini öne çıkarmak isteyen Vooyaj.com'u kısaca  turizm firmalarının ilanlarının yayınlandığı bir reklam platformu olarak tanımlıyorlar. Tabii bu kullanıcı tarafında tüm tatil sitelerine tek noktadan ulaşabilme potansiyelini ifade ediyor.

Vooyaj, firmalar tarafından verilen ilanların listemesini yapıyor. İlana tıklayan kullanıcılar ise reklamı veren firmanın web sitesinden işlemini gerçekleştiriyor.

Girişimin gelir modeli tık başına ücretlendirmeye dayanıyor. Listeleme ücreti 0.10 kuruştan başlıyor ve üst limit bulunmuyor.  Tıklama başı ücret ve 5 ayrı kriter daha ilanın yayınlanma sırasını belirliyor.

Firmalar günlük reklam bütçesine göre reklam veriyor ve bütçesi biten şirketin reklamları yayından kaldırılıyor. Kısacası tek site üzerinde dikey olarak Google Adwords misali online reklam hizmeti veriliyor.

Vooyaj.com şu an 32 tanesi aktif ilan yayınlayan 41 tane üye firma var.  İlan sayısı ise 600-700 arasında. Kullanıcıları aramaya yönlendirdiği için sitede kalma süresi yüksek ve Vooyaj ekibi kullanıcılarına daha fazla zaman kazandırmak için ulaştıkları kitleyi genişletmek istiyor.

Otomobul.com'un bir benzeri olarak nitelendirebileceğimiz girişimin ilan yayınlama kriterleri kullanıcı lehine olması durumunda başarılı olması mümkün gözüküyor.

Vooyaj.com'a firma tipi bölümünde Webrazzi'y referans göstererek 100 TL indirimle şirket kaydı yapabilirsiniz.

 

Yorumlar (12)
 1. Ömer Kayapınar Ömer Kayapınar

  Ziyaretçiyi içeriye çekecek bir şey yok. Yani o kadar detaylı bilgi sunan platformlar varken millet neden bu siteyi tercih ederek paketleri takip etsin ki. Site çok sade yalın, bu konuda eksik kalıyor. Bence bu iş tutmaz.

  1. Serdar Akkılıç Serdar Akkılıç

   Ömer Bey,

   Bu site bir çeşit tatil ilanı arama motoru gibi çalışıyor. Bir tatil portalı değil. Yani kullanıcıları tatil ilanlarının aşırı detaylı bir raporu yerine ilanların yayınlandığı web sitelerine yönlendiriyor. Sistem üzerinden herhangi bir satış da yapılmıyor gördüğüm kadarıyla. O zaman neyin vitrinini yapacaklar ki? Arama motorları yapısal olarak zaten tasarımsal bir desteğe ihtiyaç duymazlar. Ergonomik olsun yeter...

 2. Satılık Com Satılık Com

  Hayırlı olsun ... nediyelim artık.

 3. Çocuklar Için Ingilizce Çocuklar Için Ingilizce

  Sitenin tanıtım videosunu kimin hazırladığı konusunda bilgi verebilir misiniz?

  1. Altar Kartal Altar Kartal

   Selamlar,

   Tanıtım videomuzu hazırlayan firmanın bilgileri aşağıdadır.

   Kamra Interactive

   www.kamra.com.tr

 4. Samet Samet

  Güzel bir tanıtım videosu, iyi bir tanıtım metni hazırlanmış. Böylesine iyi bir proje için site tasarımı daha iyi olabilirdi.. Hayırlı olsun.

 5. Fırat Fırat

  Videoyu yapan arkadaşın bilgilerini gönderebilir misiniz ?

  1. Altar Kartal Altar Kartal

   Kamra Interactive

   www.kamra.com.tr

 6. Serdar Akkılıç Serdar Akkılıç

  Türkiye'de benzer bir platform yok. Girişimle ilgili tek kötü şey sektörün internet konusunda kelimenin tam anlamıyla cahil olması. Ancak zamanla sektör de bilinçlendiğinde(buna mecburlar) web sitesi bir nimet olarak iyi iş yapacaktır. Hem tatilciler, hem de ajanslar için... Başarılar dilerim...

 7. Nihat Karaman Nihat Karaman

  Güzel bir çalışma, en azından gitmek istediğiniz lokasyon için 10 tane turizm sitesi dolaşıp karar vermektense hepsini ten bir linkte görüp rahat kıyaslama yaparak çabucak karar verilebilir. Yeni bir oluşum olduğundan henüz tatil ilanları kısıtlı ama firmalar olayı çözdüğünde yüzlerce alternatifi görmek mümkün olacaktır.

 8. Arsız Bela Arsız Bela

  Tanıtımı güzel olmuş

 9. Alicihan Tufekci Alicihan Tufekci

  Battı mı acaba? An itibari ile siteye erişim yok.