Google'da çalışmayan Gmail uzmanı ile tanışın
Genel

Google'da çalışmayan Gmail uzmanı ile tanışın

Google destek forumları sayesinde kullanıcıların yaşadıkları sorunları kendi aralarında yardımlarla çözme fırsatı sunuyor.

Böylece kullanıcı sorularının cevaplandırılması adına kullanıcılara açık ortamlar sunan Google'ın destek hattının yükü de yardımsever kullanıcılar sayesinde oldukça hafiflemiş oluyor. Kullanıcılar birbirlerine yardım ediyor, deneyimli kullanıcılar tartışmalara giriyor veya gelen acemi kullanıcıları en iyi şekilde yönlendiriyorlar.

Fakat aralarında biri var ki, haber niteliği taşıyor çünkü kendisi Gmail forumlarında tam 100 bin mesaj sayısına ulaşmış!

Brett isimli Gmail kullanıcısının takma adı bkc56. Destek forumlarında sorun yaşayanlara cevap veren Brett'in Google ya da Gmail'den hiçbir çıkarı yok ve 100 bin mesaj sayısına ulaşan ilk kişi olması sebebi ile, Brett Google tarafından Google'ın merkezi olan Googleplex'e davet edilmiş.

Googleplex'te gününü Google'daki destek uzmanları ve mühendislerle geçiren Brett'in, Google'da işe alınması yönünde yazılar bile mevcut. Google ise Brett'e büyük minnet duyuyor. Google, benzer şekilde yüksek katılım sağlayan kullanıcıları forumlarda özellikle belirtiyor ve pek çok forumda olduğu gibi düzeylere göre bir kast sistemi oluşuyor.

Yorumlar (3)
  1. Mehmet Mehmet

    Bence de çok akıllıca bir yöntem uyguluyor Google. Bu kadar çok büyük bir kitle tarafından kullanılan uygulamaları forumlarla hem ayakta tutuyor hem de teknik destek gibi masraflarla boğuşmuyor. Oldu olacak insan bir çek bir ödül verir de minnet etmez.

  2. Celal Celal

    Google'ın virale ihtiyacı yok ama viral çalışma gibi duruyor. Gelen yandex baharından endişe duyan google pazardaki hakimiyetini böyle virallerle güçlendirme çabasında olabilir. Ben neden bu kadar hayalci konuşuyorum? Çünkü böyle bir insan olamaz. Hiç mi işin gücün yok kardeşim? 100.000 mesaj ne?! dedirtecek türden biri. Virallere doyum olmaz. Allah'a ısmarladık!

  3. "Teknik bilgi ve zekasıyla bayanları etkilemek isteyen Brett gönderdiği yüz bin mesajdan sonra forumda hiç bayan olmadığını farkedince soluğu Google'da aldı"