Evim.net’e yeni kardeş geldi: Mobilyalar.com
Arama
E-Ticaret

Evim.net’e yeni kardeş geldi: Mobilyalar.com

Evim.net ve bebekbezi.com girişimleriyle adından sıkça söz ettiren Özen kardeşler, yeni bir girişimle karışımızda. Özen kardeşlerin son girişimi Mobilyalar.com. Adından da anlaşılabileceği gibi yeni girişim bir mobilya dikeyi.

Webrazzi E-Ticaret’12 konferansımıza esprileriyle renk katan Ali Özen ile yeni sitesini konuştuk. Özen dün gece açılan Mobilyalar.com için “Daha sipariş gelmedi ama gezen çok” yorumunu yaptı 🙂 Konuşmamız esnasındaysa Mobilyalar.com ilk satışını gerçekleştirmiş oldu.

Mobilyalar.com için ‘çiçeği burnunda’ deyimini kullanmak doğru olacak. Çünkü site dün gece açılmış. 500 farklı ürünle ticaret hayatına ‘merhaba’ diyen Mobilyalar.com, ilerleyen günlerde ürün yelpazesini genişleteceğini söyleyebiliriz.

Sade bir tasarımla kullanıcılarını karşılayan Mobilyalar.com, kategoriler ve büyük görsellerle aranılan ürünlerin kolayca bulunmasını sağlıyor. Sitenin üst kısmındaki barda TV üniteleri, Dolaplar ve Yataklar gibi 11 farklı kategori bulunuyor. Bu kısmın altında öne çıkan ürünlerin büyük görselleri yer alıyor. Sitenin sol tarafındaki kısımdaysa popüler markalar sıralaması var. Anlattığımız bu sade tasarımın aranılan ürünü kafa karıştırmadan hızlı bir şekilde bulunmasını sağladığını söyleyebiliriz. Kategoriler kısmında aradıkları ürünü bulamayan kullanıcılarsa sitenin üst kısmındaki arama motorundan yardım alabilir.

Geçtiğimiz yıllarda online reklamcılık alanındaki girişimleri olan Reklamstore ile tanıdığımız Ali ve Şencan Özen kardeşler, 2011’de Evim.net ile beraber e-ticarete yönelmişlerdi. Daha sonra bebekbezi.com ile yeni girişimde bulunan kardeşlerin elinde, nevresim.com ve yastik.com gibi alan adlarına sahip olduklarını hatırlatıyoruz. Özen kardeşlerden yakında yeni girişimlerini bekliyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (23)
 1. Ehl-i Blog dedi ki:

  tasarım ve erişebilirlik olarak güzel duruyor

 2. mustafa dedi ki:

  Site gerçekten güzel olmuş. Ama bir sorun var ürünü detaylı inceledikten sonra geri yapınca ürün kategorisindeki ilk sayfaya atıyor.

  1. Merhaba Mustafa Bey,

   Yapmış olduğunuz geri bildirim için teşekkür ederiz. Gerekli çalışmayı yaparak en kısa zamanda problemi gidereceğiz.

 3. Onur dedi ki:

  tasarim cok sade. icinde kaybolmuyosunuz..
  benim merak ettigim nokta bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor. Mobilya uzerine bir dikey ticaret sitesi acicam peki tedarik nasil saglanacak mobilya toptancilarini gezip anlasicam mi?
  kiratasiye uzerine olsun, hediyelik esya olsun. Bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor ?

 4. Ozan Dikerler dedi ki:

  Rocketin sahibi eticarette en çok mobilya siteleri kazanacak demişti. Belki ondan ilham almışlardır. iyi kazanacaklarına eminim

 5. Baran dedi ki:

  Bu alanda başarılı girişimler varken webrazzi neden onlardan bahsetmez de henüz sipariş almamış siteleri tanıtır anlamıyorum.

  1. Berkan Bağcı dedi ki:

   Sorunuzun cevabı yine sorunuzun içinde. Yeni olduğu için tanıtılıyor. Sipariş alıp almaması önemli değil, önemli olan Webrazzi’nin bu desteği vermesi.

   Başarılı girişimler de kendi projelerini güncelledikleri zaman illa ki yer alırlar Webrazzi’de.

   1. Baran dedi ki:

    Bu desteğe lafım yok tabiki.
    Keşke her yeni ve başarılı girişim için bu desteği verseler.

   2. kutlu dedi ki:

    Neden yeni bir site tanıtımı yapılınca eleştiri oluyor? Ben nereden bileyim yeni site açıldığını..Ondan burayı ve benzer blogları takip ediyoruz. Yüzde yüz TÜRK girişimi daha ne olsun 🙂

  2. ahmet topcu dedi ki:

   Çok sert…

 6. Bilal dedi ki:

  Onur arkadasin yazdigini tekrarlayim.

  benim merak ettigim nokta bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor. Mobilya uzerine bir dikey ticaret sitesi acicam peki tedarik nasil saglanacak mobilya toptancilarini gezip anlasicam mi?
  kiratasiye uzerine olsun, hediyelik esya olsun. Bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor ?

 7. Kadir dedi ki:

  Öncelikle yeni siteniz hayırlı olsun. Sitenizde aşağıdaki abajur fiyatlarına bakarken fiyat aralığı olarak en az tutar olan 52 TL’yi seçtim fakat hiç sonuç çıkmadı. Hiç sonuç yoksa neden 52 T’yi alt limit yapmışlar diyerek 52-54 TL aralığını seçince 52,70 TL’deki abajur çıktı. Bence 52 TL minimum tutarı seçince boş ekran çıkacağına kusuratlar da alt rakama dahil edilsin.

  http://www.mobilyalar.com/abajurlar_c242

  Hayırlı satışlar

  1. Merhaba Kadir Bey,

   Yapmış olduğunuz geri bildirim için teşekkür ederiz. Fiyat filtresinde gerekli güncellemeyi yaptık.

 8. Berkan Bağcı dedi ki:

  Baran,

  Amacı sadece yeni sitelere destek vermek olan siteler de var. yeni.web.tr var mesela benim bildiğim. Aslında projelerin duyurulması için çok mecra var.

 9. Mete dedi ki:

  Aksesu.com da bu şirketin sitelerinden biri.

  Onur isimli arkadaş sorusuna cevap alamamış ve bu sorunun aynısını Bilal sormuş yine cevap alamamış, bu soruyu bir de aynı şekilde sorayım;

  “benim merak ettigim nokta bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor. Mobilya uzerine bir dikey ticaret sitesi acicam peki tedarik nasil saglanacak mobilya toptancilarini gezip anlasicam mi?
  kiratasiye uzerine olsun, hediyelik esya olsun. Bu tedarik surecleri nasil ayarlaniyor ? “

  1. Mobilya üretimi ve teslimatları genelde uzun sürmektedir, üretim hanede ürün veya çeşitli sebeplerden dolayı teslim tarihleri değişebilir. Evet bu işte iyi olan bir mobilya toptancısı ile anlaşabilirsiniz. Yada işini çok iyi yapan mobilya atölyeleri ile görüşebilirsiniz. Tavsiyem ise büyük mobilya markalarına bayi olarak başvuruda bulunmanızdır.

 10. Sefa dedi ki:

  Mobilyalar.com domaini sanırım Noktadomains’e aitti. Acaba kiralandı mı yoksa satın mı aldın bilgisi olan var mı?

 11. Mobilyalar dedi ki:

  Mobilya alanındaki girişimler bizleri gururlandırıyor

 12. Mobilya dedi ki:

  Çok iyi bir proje olmuş gerçekten.Alanındaki en büyük site olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

 13. mobilya dedi ki:

  Evim.net gerçekten çok başarılı bir mobilya mağazası.

 14. Erkan Yorulmaz dedi ki:

  Çok güzel bir tasarım. Allah bol kazanç versin.

Bir Yorum Yazın