Windows için Facebook Messenger ‘beta’dan çıktı
Arama
Uygulamalar

Windows için Facebook Messenger ‘beta’dan çıktı

Facebook profil sayfasından bağımsız olarak sohbet edilmesini sağlayan Facebook Messenger’ın, geçen Aralık ayında test (beta) versiyonu ortaya çıkmıştı. Asıl yayına geçiş takvimini bilmiyoruz ama büyük htimalle bu sızıntı yüzünden FB Messenger hızla Beta’dan çıkarılıp dün kamuoyuna açıldı.

Uygulama, Facebook sohbet servisinin yanı sıra, uyarı ve paylaşılan içerikleri de masaüstüne getiriyor. Facebook Messenger sadece Windows 7 işletim sisteminde çalışıyor. Bazı ülkelerde henüz çalışmayan uygulama, birkaç hafta içerisinde bütün ülkelere açılmış olacak. Uygulamanın tüm dünyada yayında olmaması Facebook’un klasik straterijisi. Çünkü şirket daha önce birçok uygulamasını ilk önce birkaç ülkede test ettiğini, daha sonra tüm ülkelerde yayınladığını hatırlatmak istiyoruz.

Bu arada Facebook Messenger Windows’lar için tamam ama Mac kullanıcılarının hevesi – şimdilik- kursağında kaldı. Facebook’tan yapılan açıklamaya göre Mac işletim sistemleri için de Facebook Messenger yayınlanacak ama bunun için belki bir kaç ay daha beklemek gerekebilir. Şirketin bu yönde çalışmaları devam ediyormuş.

Facebook sohbet hakkında birkaç veri de paylaşmak istiyoruz. Sohbet servisi Facebook’un en popüler uygulamaları arasında ve yaklaşık 20 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunuyor. Facebook Messenger’ı Windows’lu bilgisayarınıza buradan indirebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. bircan dedi ki:

  ama ne yenilik:) hehehe

 2. Aziz Arslan dedi ki:

  Facebook’un hızla yayılmasından sonra WLM’nin son dönemlerini yaşadığı belliydi. Şimdi ise tamamiyle bitti…

 3. Muhammed ER dedi ki:

  Msn, facebook chat yazılımları için ayrı ayrı program indirmeye ne gerek var. Pidgin ile hepsine birden, aynı anda bağlanabilirsiniz. http://cloud.addictivetips.com/wp-content/uploads/2009/07/facebook-chat.jpg

 4. webduzzi dedi ki:

  yakında facebook weindow işletim sisteminide elinden alırsa hiç şaşırmayalım,nerdeyse adamları herşeye el attılar,atmadıkları yerler kalmadıki

 5. Fırat Esmer dedi ki:

  Facebook Messenger’da reklam kavramı yok (değil mi?). İnsanların siteye girme oranı azalacaktır diye düşünüyorum. En azından benim için. Duvarda paylaşılanlara günde 2 kere baksam ve geri kalan vakti FB Messenger’da geçirsem Facebook’un zararına olmayacak mıdır? Yoksa bir noktayı atlıyor muyum?

 6. Stres T dedi ki:

  ben yazılımı kurdum ilginç olmuş 🙂

Bir Yorum Yazın