Windows için Facebook Messenger 'beta'dan çıktı
Uygulamalar

Windows için Facebook Messenger 'beta'dan çıktı

Facebook profil sayfasından bağımsız olarak sohbet edilmesini sağlayan Facebook Messenger'ın, geçen Aralık ayında test (beta) versiyonu ortaya çıkmıştı. Asıl yayına geçiş takvimini bilmiyoruz ama büyük htimalle bu sızıntı yüzünden FB Messenger hızla Beta'dan çıkarılıp dün kamuoyuna açıldı.

Uygulama, Facebook sohbet servisinin yanı sıra, uyarı ve paylaşılan içerikleri de masaüstüne getiriyor. Facebook Messenger sadece Windows 7 işletim sisteminde çalışıyor. Bazı ülkelerde henüz çalışmayan uygulama, birkaç hafta içerisinde bütün ülkelere açılmış olacak. Uygulamanın tüm dünyada yayında olmaması Facebook'un klasik straterijisi. Çünkü şirket daha önce birçok uygulamasını ilk önce birkaç ülkede test ettiğini, daha sonra tüm ülkelerde yayınladığını hatırlatmak istiyoruz.

Bu arada Facebook Messenger Windows'lar için tamam ama Mac kullanıcılarının hevesi - şimdilik- kursağında kaldı. Facebook'tan yapılan açıklamaya göre Mac işletim sistemleri için de Facebook Messenger yayınlanacak ama bunun için belki bir kaç ay daha beklemek gerekebilir. Şirketin bu yönde çalışmaları devam ediyormuş.

Facebook sohbet hakkında birkaç veri de paylaşmak istiyoruz. Sohbet servisi Facebook'un en popüler uygulamaları arasında ve yaklaşık 20 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunuyor. Facebook Messenger'ı Windows'lu bilgisayarınıza buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Bircan Bircan

  ama ne yenilik:) hehehe

 2. Aziz Arslan Aziz Arslan

  Facebook'un hızla yayılmasından sonra WLM'nin son dönemlerini yaşadığı belliydi. Şimdi ise tamamiyle bitti...

 3. Muhammed Er Muhammed Er

  Msn, facebook chat yazılımları için ayrı ayrı program indirmeye ne gerek var. Pidgin ile hepsine birden, aynı anda bağlanabilirsiniz. http://cloud.addictivetips.com/wp-content/uploads/2009/07/facebook-chat.jpg

 4. Webduzzi Webduzzi

  yakında facebook weindow işletim sisteminide elinden alırsa hiç şaşırmayalım,nerdeyse adamları herşeye el attılar,atmadıkları yerler kalmadıki

 5. Fırat Esmer Fırat Esmer

  Facebook Messenger'da reklam kavramı yok (değil mi?). İnsanların siteye girme oranı azalacaktır diye düşünüyorum. En azından benim için. Duvarda paylaşılanlara günde 2 kere baksam ve geri kalan vakti FB Messenger'da geçirsem Facebook'un zararına olmayacak mıdır? Yoksa bir noktayı atlıyor muyum?

 6. Stres T Stres T

  ben yazılımı kurdum ilginç olmuş :)

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri