Window 8 ön izlemesi 1 günde 1 milyon kez indirildi
İşletim Sistemi

Window 8 ön izlemesi 1 günde 1 milyon kez indirildi

Microsoft’un bugüne kadar ‘sızan’ bilgilerden çok iddialı olduğu anlaşılan yeni işletim sistemi Windows 8′in Consumer Preview sürümünün yayınlandığını Barselona'dan paylaşmıştık. Windows 8 Consumer Preview sürümünün yayımlanmasının üzerinden henüz bir gün geçmesine rağmen, kullanıcılar işletim sistemini 1 milyon kez indirdi.

Microsoft'un resmi Twitter adresinden yapılan açıklama "Bir gün sonra... Consumer Preview sürümü bir milyon kez indirildi" cümlesiyle bildirildi. Microsoft'un bu başarıya alışkın olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Çünkü 2010'da piyasaya sürülen Windows 7 işletim sistemi de rekor kırmıştı. Windows 7 ilk piyasaya sürüldüğünde her saniyede yedi kopya indiriliyordu.

Windows 8'in de kullanıcılar tarafından sevileceğini beta versiyonundan kendini belli ediyor. İşletim sistemleri pazarında hala en fazla paya sahip olan Windows, liderliği kolay kolay değişecek bir gerçek değil.

Windows 8 Consumer Preview sürümünü buradan indirebilirsiniz.

İşletim sistemi hakkında ayrıntılı almak için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneriyoruz.

Yorumlar (4)
 1. Ziyaretci Ziyaretci

  Arkadaşlar kurmadan önce mutlaka yedek alınız ve kesinlikle başka parta kurunuz ne var ne yok siliyor hiç bir seyin yedegini almadan cok buyuk sıkıntı ben kurdum tekrar 7 ye geciyorum

 2. Muhammed Er Muhammed Er

  Çok karışık bir işletim sistemi olmuş. Facebook timeline bile kullanılmazken bunu kimse kullanmaz diye düşünüyorum. Üstelik 1.1 GB ram kullanıyor.

 3. Maurers Maurers

  Hemen her açıdan oldukça karışık olmuş. Nedendir bilmem, insanların kolay kullanım yaşaması düşünülmemiş. Ayrıca gerçekten çok dikkatli olmak lazım, heyecanla indirip kurmanız hem bilgisayarınızı yorabilir, hem de belgelerinizin yok olmasına neden olabilir.

 4. Abdullah Eke Abdullah Eke

  Table pc'ler için ideal bir arayüz fakat masaüstü yada notebooklar'da bu haliyle pek kullanışlı değil. Microsoft'da düşünüyordur herhalde tam hali piyasa çıkacağında cihazlara göre ayırabilirler.