Kelimatör uygulaması 1.6 milyon kullanıcı sayısına ulaştı [İnfografik]

Kelimatör uygulaması 1.6 milyon kullanıcı sayısına ulaştı [İnfografik]

Kelime oyunları modası geçmeyen oyunların başında geliyor. Eskiden kalem ve kağıtla oynanan kelime oyunları, şimdiyse sosyal ağlarda yerini alarak, trend olmaya devam ediyor. Türkiye'deki sevilen kelime oyunlarının başında gelen Kelimatör, kullanıcı istatistiklerini paylaştığı bir infografik yayımladı.

İnfografiğe geçmeden önce ilk olarak oyundan biraz bahsetmek istiyoruz. Kelimatör, Levent Güneş tarafından ilk olarak 2003 yılında hayata geçen bir proje. Sosyal ağların popüler olmasıyla beraber oyunun uygulaması 2008 yılında Facebook'ta yerini aldı.

Kelimatörde kullanıcılara bazı harf grupları veriliyor ve bu harf gruplarından kelime türetmeleri isteniyor. Ancak oyun, diğer kelime oyunları kadar kolay değil. Çünkü farklı harf sayısına sahip olan kelimelerde sınırlama mevcut. Örnek vermek gerekirse, 3 harfli kelimelerden 9 tane türetilebilirken, 8 harfli kelimeden bir adet türetilebiliyor. Bu kısıtlama oyunda kazanılacak puanları kısıtlıyor. Fakat oyuna keyif kattığını söylemeliyiz. Söz konusu sosyal oyun olunca Facebook arkadaşlarınıza meydan okuyorsunuz. Kazandığınız puanlar sizi arkadaşlarınızın olduğu listedeki yerinizi belirliyor.

Kelimatör'ün istatistik bilgilerine gelince, oyunun aylık 520 bin, günlükse 60 bin kullanıcısı bulunuyor. Toplam kullanıcı sayısı yaklaşık 1.6 milyon olan oyunun sayfa gösterim sayısıysa yaklaşık 3.5 milyon. Yaklaşık 30 milyon kullanıcısı olan Facebook için oyunun yakaladığı kitleyi başarılı buluyoruz. Özellikle oyuna her 5.9 saniyede bir yeni kullanıcı katıldığını da infografikte paylaşılan detaylar arasında.

Oyun hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki infografiği inceleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.