Tivilog televizyon ve internet yayınlarının reytingini ölçmeye hazır

Tivilog televizyon ve internet yayınlarının reytingini ölçmeye hazır

Televizyon izleyicileri için bir sosyal ağ olarak tanıttığımız ve ilk ekran görüntülerini paylaştığımız Tivilog.com, ön üye alımının ardından kapalı test sürecini geride bıraktı ve kapılarını açtı.

Kısa süre önce televizyon yayınlarının ötesine geçerek, çeşitli internet yayınlarını da (Webrazzi TV gibi) içerik havuzuna dahil ettiğini öğrendiğimiz Tivilog, güncel TV programlarının yanı sıra arşivindeki onbinlerce dizi, film ve program arşivine de erişim imkanı sunuyor.

Kısaca 'izlediğini paylaş' sloganına uygun hareket eden Tivilog, test sürecini Facebook ile üye olan 1500'e yakın kişi ile tamamlamış ve takip eden hafta içinde 1000'den fazla yorum ve giriş yapılmış. En fazla giriş yapılan ve yorum yazılan saatler ise 20:00 – 23:00 arası olmuş.

iPhone, iPad, Android ve SmartTv uygulamaları yakın zamanda hizmete sunmayı planlayan girişim tamamen ücretsiz hizmet veriyor ve özellikle Türkiye'nin TV izleme alışkanlığını çevrimiçi mecrada ölçmeye çalışıyor.

Murat Buyurgan'ın kurucusu olduğu Tivilog'un özellikle sosyal medya konuşmaları ile üye artışı sağlayacağını düşünmek zor değil. Ancak blogların sosyal medya karşısında yorum erozyonuna uğraması gibi, Tivilog'un da site içinde ne kadar yorum tutabileceğini düşünmesi gerekiyor.

İlerleyen zamanda daha geniş katılımlı sonuçlar çıkacaktır ama Tivilog'da ilk haftasından bazı sıralamaları aşağıda bulabilir, aklınıza takılan soruların cevabını şurada bulabilirsiniz.

En çok giriş yapılan ve yorum yazılan yerli diziler:

1. Yalan Dünya 2. Muhteşem Yüzyıl 3. Leyla ile Mecnun

İlk hafta en çok giriş yapılan ve yorum yazılan yabancı diziler:

1. Fringe 2. The Big Bang Theory 3. Alcatraz

İlk hafta en çok giriş yapılan ve yorum yazılan diğer programlar

1. O Ses Türkiye 2. Sosyal Medya 3. NBA

En çok beğenilenler ( Tüm içerik )

1. Yalan Dünya 2. Leyla ile Mecnun 3. Sosyal Medya 4. Fringe 5. Kuzey Güney

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.