Eviniz.com mobil arayüzü ve API desteği ile yoluna devam ediyor
Yenilikler

Eviniz.com mobil arayüzü ve API desteği ile yoluna devam ediyor

Sizlere daha önce tanıttığımız çevrimiçi ev arama hizmeti Eviniz.com, yeniliklerle büyümeye devam ediyor. Kullanıcı ilgisini kalıcı olarak yakalamak amacındaki girişim, 2 güzel yenilikle gördüğü ilgiyi pekiştirmek niyetinde.

İlk yenilik Eviniz.com'un mobil arayüzünü yayına almış olması. Mobil cihazınızdan direkt olarak erişebileceğiniz arayüz ile aramalarınızı konumunuza göre listeleyebiliyorsunuz. Web sitesindeki fiyat vb. filtreler mobil tarafta da göz önünde bulunduruyor. Kullanıcı dostu arayüz ev aramak isteyenler için kesinlikle sık kullanılanlara eklenebilecek nitelikte.

Eviniz.com Mobil

Halen reklam vermeden yoluna devam eden girişim son 1 ay içinde 87 bin ziyaretçiye ve 700 bine yakın sayfa gösterimine ulaşmış. Kış aylarında azalan ev aramalarının etkisini gören Eviniz.com, geçtiğimiz aylarda 100 bin ziyaretçiyi geçtiğini de bizimle paylaşmıştı.

Eviniz.com'un ikinci önemli yeniliği ise Eviniz.com API'sinin açmış olması. Veri besleme hizmetini de tamamen ücretsiz olarak sunan girişim, iş ortaklarına sağladığı bu kolaylıkla içerik havuzunu daha kolay büyütmeyi hedefliyor.

Eviniz.com'un ilk reklam kampanyasını Avrupa ve Amerika'da yaşayan Türklere yönelik yapılacağını da öğrendik. Girişimin kurucusu, bunun reklam hedeflemesini gayrimenkul ararken haritaya en fazla ihtiyaç duyan kesimin yurtdışındaki vatandaşlarımız olmasına bağlıyor. Eviniz.com Türkiye dışından en çok trafiği sırasıyla Almanya, Hollanda ve Fransa'dan almış.

Bu arada Eviniz.com yasal gerekçeler sebebiyle Hürriyet Emlak ve Sahibinden.com verilerini kullanmayı bırakmış. Şu anki içerik girişimin kendi kaynakları ve Milliyet Emlak üzerinden sağlanıyormuş.

Başarılı bir arayüzle karşımıza çıkan Eviniz.com aynı sadelikteki mobil arayüzü ile yoluna devam ediyor. API'nin de faydalı olacağı kesin. Asıl merak ettiğim, bu küçük girişimin büyük oyuncular arasında ne kadar yükseleceği...

Yorumlar (7)
 1. Kocaeli Haber Kocaeli Haber

  reklam almamasi tuhaf reklam alsa iyi kazanc elde edebilr.

 2. allah aşkına haber yazarken siteye bakın. ilan sayfasında adsense var, bu reklam değil mi :D

 3. Reklam almiyor dememis ki. "Vermiyor". Yani tum trafik organik. No paid clicks in English.

 4. Muhammed Muhammed

  yakınımda ki yerler diyor maslaktayım bana kartalı gosteriyor... cok sacma arama filtreleri cok kısıtlı hic geliştirme yapılmamış uygulama üstüne... ekstra kattigi hic bir özellik yok

  1. eviniz.com halen geliştirilmekte olan bir proje. Uzun bir listemiz var... Mobil versiyonuz bizim de istediğimiz seviyede değil.

   Maslak vs. Kartal problemi bağlandığın şebeke ile ilgili . Kullandığın cihaz bize hangi enlem/boylam'ı bildiriyorsa biz onu kullanıyoruz. Bu durumda arama'ya Maslak yazman yeterli olurdu.

 5. Trabzon Emlak Trabzon Emlak

  Bu tarz yazılımların başarılı olacağını pek zannetmiyorum. Türkiye Avrupa gibi değil. Sokak ve cadde isimleri rezalet. Bir semtte onlarca şehit, sanatçı, siyasetçi vs. vs. isimlerinin sokak ismi olduğunu görebilirsiniz. Hal böyle olunca MAP'da arızaya bağlıyor. Hedef tutturulamıyor.

  1. Sokak isimlerinin ne olduğu, ne kadar uzun olduğu harita sistemini etkilemez. Aslinda her attiginiz adimda oldugunuz yerin ayri upuzun bir ismi var; enlem ve boylam değerleri ve hersey onlara bagli.

   Ayrıca eviniz.com'da arama yaparken veya ilan yayınlarken illa adres girmenize gerek yok. "Kordon vergi dairesi" diyebilirsiniz mesela, yada bir okul, cami, park, AVM ismi kullanabilirsiniz. O noktadan sonra uydu görüntüsü zaten çok açık.

   İlanınızı yayınlarken harita üzerindeki noktayı istediğiniz yere sürükleyebilir ve "tam bu noktada" veya "bu civarda" şeklinde belirtebilirsiniz.