Eviniz.com mobil arayüzü ve API desteği ile yoluna devam ediyor

Eviniz.com mobil arayüzü ve API desteği ile yoluna devam ediyor

Sizlere daha önce tanıttığımız çevrimiçi ev arama hizmeti Eviniz.com, yeniliklerle büyümeye devam ediyor. Kullanıcı ilgisini kalıcı olarak yakalamak amacındaki girişim, 2 güzel yenilikle gördüğü ilgiyi pekiştirmek niyetinde.

İlk yenilik Eviniz.com'un mobil arayüzünü yayına almış olması. Mobil cihazınızdan direkt olarak erişebileceğiniz arayüz ile aramalarınızı konumunuza göre listeleyebiliyorsunuz. Web sitesindeki fiyat vb. filtreler mobil tarafta da göz önünde bulunduruyor. Kullanıcı dostu arayüz ev aramak isteyenler için kesinlikle sık kullanılanlara eklenebilecek nitelikte.

Eviniz.com Mobil

Halen reklam vermeden yoluna devam eden girişim son 1 ay içinde 87 bin ziyaretçiye ve 700 bine yakın sayfa gösterimine ulaşmış. Kış aylarında azalan ev aramalarının etkisini gören Eviniz.com, geçtiğimiz aylarda 100 bin ziyaretçiyi geçtiğini de bizimle paylaşmıştı.

Eviniz.com'un ikinci önemli yeniliği ise Eviniz.com API'sinin açmış olması. Veri besleme hizmetini de tamamen ücretsiz olarak sunan girişim, iş ortaklarına sağladığı bu kolaylıkla içerik havuzunu daha kolay büyütmeyi hedefliyor.

Eviniz.com'un ilk reklam kampanyasını Avrupa ve Amerika'da yaşayan Türklere yönelik yapılacağını da öğrendik. Girişimin kurucusu, bunun reklam hedeflemesini gayrimenkul ararken haritaya en fazla ihtiyaç duyan kesimin yurtdışındaki vatandaşlarımız olmasına bağlıyor. Eviniz.com Türkiye dışından en çok trafiği sırasıyla Almanya, Hollanda ve Fransa'dan almış.

Bu arada Eviniz.com yasal gerekçeler sebebiyle Hürriyet Emlak ve Sahibinden.com verilerini kullanmayı bırakmış. Şu anki içerik girişimin kendi kaynakları ve Milliyet Emlak üzerinden sağlanıyormuş.

Başarılı bir arayüzle karşımıza çıkan Eviniz.com aynı sadelikteki mobil arayüzü ile yoluna devam ediyor. API'nin de faydalı olacağı kesin. Asıl merak ettiğim, bu küçük girişimin büyük oyuncular arasında ne kadar yükseleceği...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.