Socialbakers: Facebook'un 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmasına 8 ay var
İstatistik

Socialbakers: Facebook'un 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmasına 8 ay var

Facebook borsaya açılmak için gerekli başvuruları yaptı. Muhtemelen internet tarihinin şimdiye kadar en çok merak uyandıran borsa açılışını yapacak. Peki Facebook'un borsa açılışı 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmasıyla aynı zamana denk gelecek mi?

Son yıllarda oldukça karlı bir tablo çizen Facebook'un 2012'yi 1 milyarı aşkın kullanıcı ile kapatması bekleniyordu. Facebook istatistiklerini analiz etmesiyle ünlenen Socialbakers verileri bu kilometre taşının Ekim ayı sonunda geçileceğini gösteriyor.

Facebook'un halka arzına ne zaman izin çıkacak bilinmiyor ama SEC'in vereceği onayın Ekim ayı sonuna kadar uzayacağını düşünmek de zor. Tabii Facebook 1 milyar kullanıcıya ulaşma bombasını, kötü bir borsa çıkışını tersine çevirmek için kullanmak istiyor da olabilir.

Socialbakers, paylaştığı aktif kullanıcı istatistiklerinin 2-3 ay geç sonuçlanabileceğini ekliyor. Zira Google+'ın bu değişim çizgisini etkilemek gibi bir potansiyeli var. Her gün güncellenen Socialbakers Facebook istatistikleri ilerleyen zamanda yeni bir tahminde bulanacak mı bilmiyorum ama içimden bir ses Facebook'un Ekim ayını beklemeyeceğini söylüyor.

Yorumlar (6)
 1. Arı Sütü Arı Sütü

  Bu rakamlar ve sayılar bize ilk başlarda basit gibi geliyor. Ama gerçekten mükemmel oranda dikkat edilmesi gereken rakamlar bunlar. Dünya sanal ortama bambaşka bir biçimde kayıyor. 5 Yıl sonrasını heyecanla merak ediyorum...

 2. feys hakkında ilginç bir yazı buldum, paylaşmak istiyorum.

  http://www.guardian.co.uk/commentisfree/andrewbrown/2010/may/14/facebook-not-your-friend

  If you care about your privacy and that of your real friends, unfriend Facebook now. We are its product, not its customers

 3. Engin Murat Engin Murat

  Sosyal medya hesaplarının büyük bir bölümü spam kullanıcılar ve hesaplar.Facebook,twitter gibi sitelerin gerçek kullanıcı sayısı burada açıklanan rakamlar ile örtüşmüyor.Çoğu insan bu siteleri reklam ve slogan aracı olarak kullanıyor.(Milyonlarca aynı link,resim ve video dönüyor.) Anlamsız takipçiler ve arkadaşlıklar bunun basit bir örneği.Facebook ve twitter gibi sosyal sitelerin dünya genelinde kullanım oranının düşmesi fonksiyonunuda gözönünde tutarak Sosyal arkadaşlık balonunun patlayacağına inanıyor ve gerçek uzman kişilerin geleceği şekillendireceğini belirtiyorum.

 4. Web Seyyahı Web Seyyahı

  mütiş bir rakam.

  tabi %35 nin fake olduğu tahmin edilsede ulaştığı kişi saysı yinede çok önemli

 5. kendi platformumuzu kurma vakti geldi mi henüz?

  açık kaynak, şeffaf vs vs? diaspora beceremiyor Türkler yapsın bari..