Kitap kurtları için fırsat sitesi: Evekitap.com
Arama
E-Ticaret

Kitap kurtları için fırsat sitesi: Evekitap.com

Giysi, seyahat ve elektronik ürünlerle ön plana çıkan fırsat sitelerine yeni bir dikey alternatif geldi. Kitap kurtları da artık kitaplarını fırsat sitelerinden satın alabilecek. Bu sitelerin ilk örneklerinden biri Evekitap.

Evekitap, üç kuşak boyunca kitapçılık yapan Ahmet Faruk Subaşı ve  Abdullah Önden tarafından kurulan bir girişim. 

Fırsat siteleri formatında olduğu gibi Evekitap’ta da seçilen bazı ürünler indirimli olarak satışa çıkıyor. Sitede üç kategoride satış bulunuyor. Bunlar; Haftanın Fırsatları, Okumadan Ölme! ve Çok Satanlar. Site böylece satılan ürünleri kategoriler halinde müşterilere sunuyor.

Şirketin ortakları kitapçıları, sahafları ve büyük e-ticaret yapan şirketleri rakip olarak görüyor.

Evekitap’ı incelerek sitedeki kitap fiyatlarını diğer dikeylerle kıyasladık. Fiyatların rakiplerine göre ortalama yüzde 20 daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Site fiyat avantajıyla ön plana çıkıyor, ancak kitap e-ticareti yapan sitelerin arasında büyük şirketler bulunuyor. Bu anlamda evekitap’ın işinin zor olduğunu söyleyebiliriz. Düşük fiyat politikası ile sağlanacak yüklü alımlar siteye avantaj sağlayabilir.

Evekitap, standart internet kitapçılığında olan binlerce çeşit kitap ve standart e-ticaret arayüzü yerine sürekli değişen indirimlere sahip bir fırsat sitesi olmayı hedefliyor. Site ortaklarının en dikkat çekici hedeflerinden birisi de sosyal alışveriş mantığını sitelerine uygulamak istemesi. Evekitap girişimcileri hedeflerindeki projeleri gerçekleştirirse kısa zamanda büyüyeceklerini ifade edebiliriz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Hakan YALÇIN dedi ki:

  güzel proje başarılar diliyorum

 2. Ozan Dikerler dedi ki:

  Site sahibine tavsiyem, bir kategoriye girdiğimde (örneği; okumadan ölme) aynı kitap 1 den fazla ve farklı fiyatlarla! listeleniyor. Veritabanlarında aynı kitaptan 1 den fazla tanımlanmış sanırım.
  Fiyatlandırmaları yapıyorken 20 lira, 15 lira değil 19.90 14.90 olarak fiyatlandırmalısınız. 3 kuşaktır kitap satıyor olsanızda elektronik ortamın kuralları farklı.
  Son bir şey “3 günde teslim” yazısı yanındaki ikon, içine saman balyaları doldurulmuş kamyonu andırıyor. Görsel tasarımı daha geliştireceklerdir diye düşünüyorum.

  Fiyatlarda gözle görülür bir indirim var. Elinize sağlık, umarım başarılı olursunuz.

 3. eray can dedi ki:

  güzel bir proje ama bence çok geliştirilmeye ihtiyacı var. Rakipler göz önünde bulundurulursa bknz: idefixe – kitapyurdu kıyaslanması ve rekabet gücü oldukca zor..

 4. Mesude dedi ki:

  Fiyatları gerçekten çok uygun! Kitap fiyatlarının pahalı olduğunu düşünenler için harika bir site! Teşekkürler.

 5. Önder Eren dedi ki:

  Tebrik ediyorum girişimcileri. Eticaretin kitap segmentinde yer alan her girişim taktir edilmelidir bence. Kitap okumayan bir milleti kitaba yaklaştıracak vizyonerlere ihtiyaç var. Başarılı olmalarını diliyorum

 6. atilla oğuzhan dedi ki:

  Güzel proje. Düşünen ve hayata geçirenlerin ellerine sağlık.

 7. ali dedi ki:

  iletişımde telefon yok mutlaka yapılması gerek ınsanlar bı sorun oldugunda konusabıleceklerrı bır muhatap ararlar eksıkler var ama guzel bı sıte hayırlı olsun

Bir Yorum Yazın