Instagram Fotoğraflarınız Gerçeğe Dönüşsün: Printmator [İndirim Kodu]
Girişim

Instagram Fotoğraflarınız Gerçeğe Dönüşsün: Printmator [İndirim Kodu]

Instagram'ı 2011 yılında duymayanınız yoktur sanırım. Mobil platformda büyüyen fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulaması, 2011 yılında hem çok hızlı büyümesi ile hem de ekibinin küçüklüğü ile dilden dile dolaşmıştı.

Mas Matbaacılık bu büyümeyi görmüş olacak ki, geçtiğimiz günlerde Instagram için özel bir servis açtı. Printmator adlı siteye instagram ile giriş yapıyorsunuz ve fotoğraflarınızdan poster, çıkartma, takvim, magnet seti ve tuval yaptırabiliyorsunuz.

Sitenin kullanımı oldukça basit, arayüzler de şık ve sade gözüküyor. Öğrendiğimiz kadarıyla geliştirme işini Urbsz yapmış.

Instagram'ın direkt fotoğraf sayfaları dışında flickr'daki gibi gezinebileceğiniz bir sitesi yok fakat buna rağmen global anlamda Alexa'da 300-350 arasnda, Türkiye'de ise 200 - 250 arasında dolaşıyor. Bu da ne kadar yoğun bir talep aldığının göstergesi. Türkiye'de kaç kişi instagram kullanıyor bilgisine ulaşamadık fakat Android sürümünün de çıkması 2012 için de instagram yılı olacağının bir işareti olarak algılanabilir.

Instagram'ı kişisel olarak ben de her gün kullanıyorum, özellikle flickr'ı da aktif kullanan birisi olarak mobil merkezli bir uygulamanın global bir dev ile nasıl başedebileceğini izleyeceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. Bu nedenle özellikle girişimcilerin önce web sitesini yapalım, sonra mobile bakarız mantığını bir kenara bırakması da akılcı bir yaklaşım olabilir.

Printmator'da en ucuz ürünler 25TL ile küçük boy poster, 6'lı magnet seti ve çıkartma seti , en pahalı ürün ise 60TL ile 40 cm x 40 cm tuval baskı. Fiyat olarak kişisel baskı yaptırtmaktan çok daha uygun, kargo da ücretsiz. 2 gün içerisinde kargoya teslim ediliyor.

Mas Matbaacılık,  50 Webrazzi okuyucusuna %50 indirim alabilecekleri bir promosyon kodu tanımlamış. Siz de satın alma aşamasında "webrazzi" promosyon kodunu kullanarak indirimin sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Ozan Koçak Ozan Koçak

  Fikir mükemmel, ürünler ve fiyatlandırma çok başarılı ama site "fatal error" veriyor, bir sürü sipariş verecektim halbuki... :(

 2. Hakan Yalçin Hakan Yalçin

  güzel uygulama

 3. Çağlar Çekici Çağlar Çekici

  Evet site sürekli fatal error veriyor hem de sevgililer günü haftasında, çok kötü...

 4. "Instagram’ın direkt fotoğraf sayfaları dışında flickr’daki gibi gezinebileceğiniz bir sitesi yok "

  http://web.stagram.com Bu siteyi neden bu kategoriye almadınız merak ettim..

 5. Hidayet Doğan Hidayet Doğan

  http://www.printmator.com/js/editor/editor.js

  http://printsgram.com/src/js/app.js

  Hocam bari kodu degistirip biraz fonksiyon/degisken isimlerini farkli yapsaydiniz. (Imajlari araklama kismina simdilik ses etmeyeyim).

  Yaptiginiz (AR)akla (GE)tir icin basarilar diler gelecekteki (AR)akla (GE)tir faaliyetleriniz icin bol sans dilerim.

  1. Levent Güneş Levent Güneş

   +1

   Kod printsgram'dan isim kelimatör'den :)

 6. Araklamak kelimesi biraz ağır olmuş bence arkadaşlar. Öyle bile olsa daha yapıcı bir şekilde kendilerine öneride bulunabilirsiniz.

  Bazı arkadaşların hata mesajları yorumlarına katılıyorum.

  Benim gibi indirim delisiyseniz www.indirimbileti.com a göz atın.