Etohum 40 söyleşileri: PopKop
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: PopKop

Etohum 40 söyleşilerimiz, Can Elbeyli ile Tolga Esin'in kurduğu PopKop ile sürüyor. Popkop uygulaması, iPhone ve Blackberry (ocak ayından itibaren) kullanıcılarının bulundukları yerde etraflarındaki yeni insanlarla tanışmak, herhangi bir konu veya mekan hakkında fikir alışverişinde bulunmak veya sadece sohbet etmek için kullanabilecekleri lokasyon bazlı bir mesajlaşma uygulaması.

Uygulamayı mobil cihazlarına yükleyen kişiler, bulundukları fiziksel mekanın etrafındaki diğer kullanıcılarla genel ya da özel sohbet yapabilir. Kullanıcı sayısı arttıkça, Popkop'un algoritaması birbirine en yakın kullanıcıların aynı sohbet odasında olmasını sağlar. Kullanıcılar aynı zamanda farklı mekan ve müesseselerin sunduğu avantajlardan faydalanabiliyor, anonsları takip edebiliyor. Popkop, kullanıcı profil bilgileri ve davranışlarından oluşturduğu veri ambarı sayesinde, segment bazlı pazarlama imkanları sunabilecek bir platform özelliğine de sahip.

Yorumlar (1)
  1. Açıkcası E-tohum 40'taki eticaret siteleri dışındaki en genele yaygın projenin bu olduğunu düşünüyorum. Üstelik projeler arasında tamamen hazır ve çalışan tek mobil uygulama bu görünüyor. Diğer tüm projeler henüz hazırlık aşamasında.

    Türk halkının chat-sms merakını düşündüğümüzde projenin çok beğenileceğini düşünüyorum. Türkiye'deki arkadaşlık sitelerinin elde ettikleri gelirlere bakınca bu projenin ilerde üyelikli modele geçmesi halinde iyi paralar kazanacağını düşünüyorum.

    Bu arada internet sitesini çok başarılı buldum. Çok hoş videolar yapmışlar. Çok profesyoneller.. Tebrikler..

    NOT: Uygulamayı kullandığım sırada sanırım uygulamada kimse yoktu :) Ama uygulama arayüzleri çok kullanışlı.