Etohum 40 söyleşileri: Abonekit.com
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Abonekit.com

Onur Bozkurt, Aslı Gökdere ve Eda Evdüzen'in kurucuları olduğu Abonekit.com ekibiyle Etohum 40 söyleşileri kapsamında görüştük. Site, bireylerin basit ihtiyaçlarına ya da ilgi alanlarına hitap edecek ürünlerin periyodik olarak gönderildiği abonelik tabanlı bir e-ticaret platformu olarak konumlanıyor.

Abonekit sistemi sayesinde kişilerin sıklıkla tekrarlanan basit ihtiyaçlarına yönelik (çorap, atlet vb.) satın alımları dert olmaktan çıkarken ilgi alanlarına yönelik (gurme veya elişi ürünler vb.) zengin alternatiflerle hazırlanan kutular sayesinde dört gözle beklenen eğlenceli bir süreç haline geliyor.

Abonelikler 1,3,12 aylık paketler halinde. Abonelik bedeli üyelerden her ay tahsil ediliyor ve ürün/ürünler adreslerine gönderiliyor. Bu işlem, bireyin abonelikten ayrılma talebi olmadığı sürece tekrar ediyor. Ayrıca bireysel veya kurumsal olarak alınabilecek hediyeler için de abonelik seçenekleri ve özel notlar ekleyerek gönderim imkanı bulunuyor.

Yorumlar (3)
  1. Western Western

    Hmm. Demek siz de Ruby on Rails ile geliştiriyorsunuz. Oldukça güzel.

  2. Haluk Akın Haluk Akın

    Abonekit'in açılmasını heyecanla bekliyorum :) Harika bir proje olacak.

  3. Abdullah Yücel Abdullah Yücel

    Röportajın son kısmında "kaç parça farklı ürün hedefliyorsunuz yer alması için" sorusuna "birinci yıl hedefimiz 12~15 ürün olacak" deniliyor. Elbette proje için bir fizibilite çalışması yapılmıştır lakin ben bir kullanıcı olarak bu sayıyı çok az görüyorum. Umarım çok daha iyi bir sayı ile giriş yaparlar..