Etohum 40 söyleşileri: Open Agenda
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Open Agenda

Etohum 40 söyleşileri Talip Taştemel'in kurduğu Open Agenda ile sürüyor. Open Agenda, geleceğe yatırım yapan hizmet sektörünün yenilikçi işletmelerine yönelik ürünler sunan bir teknoloji şirketi.

Girişimin amacı, hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin internet üzerinde işlerini büyütmelerine yardımcı olmak. OpenAgenda, SaaS modeli ile sunduğu hizmetlerle büyük ölçekli kuruluşların kullandığı yüksek maliyetli yazılımlar kalitesinde ve fonksiyonelliğinde web servislerini, kolayca erişebilir fiyatlarla sunuyor.  Interaktif Randevu Servisi, hizmet sektörü işletmelerinin web siteleri, Facebook sayfaları, mikrositeleri veya OpenAgenda web sayfaları üzerinden 7/24 randevu alınabilmesini sağlıyor.

Planlama, kaynak yönetimi, CRM, performans değerlendirme gibi konularda Kobi’lerin işlerini büyütmeleri ve verimliliklerini artırmaları için çalışıyor. Kobi’leri sektörel ve internet pazarlama trendleri konusunda bilgilendiriyor.  Internet Reklam Çözümleri de işletmelerin web trafiğini artırmak ve yeni müşteri kazanımlarına destek olmak amacıyla internet reklam paketleri  sunuyor.

Yorumlar (7)
 1. Proje kesinlikle güzel ama kobiler için aylık istenen ücret biraz yüksek değil mi ?

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Biraz mı? :) online randevu sistemi için aylık 195 TL vermek için gerçekten bu özelliklerden fazlasını sunmaları lazım. En basiti sizi arayalım formu ve randevu formu basit asp, php gibi kodlamalarla yapılabilir, bunun için aylık bu kadar ücret vermek hiç mantıklı gelmedi. Açıkcası bu tarz bir şeye ihtiyacımız vardı asp ile bu sorunu çözdük. Sitemize giren bir kişi istediği gün ve istediği saate göre (bunu sınırlandırabiliyoruz) randevu alabiliyor hatta aramamız için form doldurabiliyor.

   1. Türkiye ve dünyadaki servis işletmelerinin işlerini büyütmelerine yardımcı olan bir sistemin sadece bir randevu arayüzünden ibaret olduğunu düşünmüyorsunuz değil mi?:)

    Web sitesinde yazılanlara bakılırsa sundukları hizmetler sadece randevu aldırmakla ibaret değil.

   2. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

    @ Tarık: Ben ana özelliği randevu almak/yönetmek dışında ciddi bir özellik göremedim. Randevuları e.posta bildirimi ile almak mı? müşteriler yönetmek mi?. Fikir olarak güzel olabilir, yardımcı bir servis olabilir. Fakat kesinlikle fiyatların abartılı olduğunu düşünüyorum. Aşağıdaki yazdığım yorumdaki gibi, 895 TL’lik pakete 10 ay üye olup 8.950 TL vereceğime çok daha uygun rakamlara daha fazla özellik sunan online bir yazılım yapılabilir/yaptırılabilir...

 2. M. Murat Demir M. Murat Demir

  Bence güzel bir servis, bizim alanımızda eğer kullanıcıyla randevu gibi bir durum olsaydı kullanırdık.

 3. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Fiyatlar hizmete göre çok yüksek. 195 TL bile böyle bir servis için çok yüksekken 825 TL olan paketi kim alır merak ediyorum. Servis olarak güzel bir çalışma olabilir ama şahsi fikrim böyle bir hizmet için aylık 195 TL vermek hiç ikna edici değil. Özellikle 895 TL'lik pakete 10 ay üye olup 8.950 TL vereceğime çok daha uygun rakamlara daha fazla özellik sunan online bir yazılım yapılabilir... Bu hizmet bence çok uygun fiyatlara bile sunulsa çok fazla tercih edileceğini düşünmüyorum. Başka özelliklerde eklenmeli...

 4. rezervettin.com diye benzer hizmeti çok daha kolay ve daha ekonomik sağlayan bir site var.