Yeni iPad’de dört çekirdek işlemci ve 4G iddiası
Teknoloji

Yeni iPad’de dört çekirdek işlemci ve 4G iddiası

Mart ayında tanıtılması beklenen Apple’ın yeni iPad'i hakkındaki söylentiler hız kazandı. Cihazda, dört çekirdekli olacağı söylenen A6 işlemci ve dördüncü nesil iletişim sağlayan 4G (LTE) teknolojisini olacağı son iddialar arasında.

İddialar, theverge.com sitesine göre, şirketten sızan bilgilere dayanıyor. Söylentiye göre cihazın protipi şu anda test ediliyor. Bu test için kullanılan iBoot adındaki programdan alınan ekran görüntüleriyle cihazın özellikleri hakkında bilgilere sahip olmak mümkün.

Yeni iPad, J1 ve J2 kod numaralarıyla iki farkı modelde üretilecek. Önceki modellerde olduğu gibi bir modelde sadece Wi-Fi bulunacak. En büyük değişiklik diğer modelde olacak. 3G bağlantı özelliğini yeni iPad’de kaldıracak olan Apple, dördüncü nesil iletişim sağlayan LTE’ye geçecek.

Sızan fotoğraflarda yeni işlemcinin geleceği de kesinleşiyor. Yeni işlemcinin kod numarasının farklı olması bu iddiayı güçlendiriyor. S5L8945X kod numaralı yeni işlemcinin dört çekirdeki olması bekleniyor. Söylenti doğru çıkarsa bu, Apple’ın bugüne kadar üretmiş olduğu en hızlı cihaz olacak.

Yeni iPad’in tanıtılmasına yaklaşık bir ay kalmakla beraber, şirketten sızan bilgilerin ve dedikoduların sayısı hızla artıyor. Ancak cihazlarla söylentiler arasında farklar olabiliyor. Aynı durum iPhone 4S'te de olmuştu. iPhone 4S hakkında birçok bilgi sızmasına rağmen cihazın adı bile tutturulamamıştı.

iBoot programından yeni iPad'in test görüntüsü  

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri