Etohum 40 söyleşileri: Mobiluygulamam.com
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Mobiluygulamam.com

Etohum 40 söyleşilerinde konuğumuz mobiluygulamam.com'un arkasındaki girişimciler. Cenk Çivici, Halil Cem Tonguç ve Yiğit Darçın tarafından kurulan mobiluygulamam.com, web üzerinden düşük maliyetler ile KOBİler için mobil uygulama yaratma platformu.

Genel olarak şablon üzerinden websitesi yaratan ürünlerin mobil uygulama benzeri olarak düşünülebilir. Hedef kitle restoranlar, kafeler, emlak ofisleri, blog yazarları ve daha fazlasıdır.

Web sitesi üzerinden KOBİ istediği tasarımı seçer ve bilgilerini doldurur. Sonrasında iPhone, Android, Blackberry, S40 ve S60 tipindeki uygulamalar otomatik olarak yaratılır ve uygulama dükkanlarına gönderilir. KOBİler daha sonrasında gelecek uygulama tipleri için destek, tasarımsal desteği ve uygulama içeriklerini istedikleri zaman yenileyebilecekleri bir web hesabı sahibi olurlar.

Yorumlar (13)
 1. Hakkımızda sayfasını görmek içinde üye girişi istemeselerdi daha iyi olurdu.

  1. Kapalı Beta aşamasındalarmış.

 2. Yildirim Adiguzel Yildirim Adiguzel

  guzel bir fikirmis.

 3. Ogan Tabanlı Ogan Tabanlı

  Windows phone u neden hiçe sayıyorsunuz?

 4. Alihan Uygun Alihan Uygun

  Ben anlamadım development ortamı vermiyorlar değil mi ? Restoran menüsü falan ekliyor uygulama yap diyor hazırlanıyo kodlama olmadan

 5. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Geçen sene aynı proje ile biz de etohum 40 a kalmıştık. Hazırladığımız bir Java uygulaması; blog, dergi, restoran, etkinlik vs kategorilerinde ihtiyaç duyduğunuz uygulamanın kodunu (örneğin iPhone platformu için ObjectC kodunu) yazıyordu. (ref.Yüksek Sadakat ve Teoman iphone uygulamaları) Ancak yatırım alamamıştık. Bir etohum yatırımcısı, ben buna yatırım yaparım ama proje bitsin bir görelim demişti. İşimden ayrılmış olduğum için çok dayanamadık. Arkadaşları gerçekten tebrik ederim. Biraz kıskandım. Sanırım başarısızlığımızın nedeni Tübitak gibi diğer alternatifleri "değerlendirmemek" oldu.

 6. Gerçekten çok başarılı bir proje gibi görünüyor. Bir iPhone uygulamasını yaptırmaya kalksanız min 3.000 TL rakamı gözden çıkarmanız gerekir. Böyle bir sitede maliyetlerin daha uygun olacağını düşünüyorum.

  İlerleyen dönemlerde sadece restoran, kafe, emlak ofisi, blog gibi alanlarda değil, e-ticaret siteleri için de çözüm sunarlarsa çok iyi para kazanabilirler. Hatta şu anda e-ticaret bu kadar popülerken bu alana yönlenseler çok karlı çıkarlar ;)

  1. Selam,

   e-ticaret modulumuz ve ayrica e-ticaret tipinde uygulamalarimiz mevcut. Bir bakkalin bile uygulamamiz ile siparis alip, odemeyi kapida almasini hedefleyerek yola ciktik aslinda. Fiyatlari da belirttiginiz gibi uygun yapip, KOBI'leri hedeflemekteyiz aslinda oncelikle.

 7. İlgimi çekti, başvurup bilgi almak istiyorum ama sitelerinden hiçbir bilgiye ulaşılamıyor.

  Ne ücret ne hakkımızda kısmına giremiyoruz.

  Aklınızda olsun, ben mesela büyük bir olasılık unuturum bir müşteri kaybetmiş olursunuz.

  1. Selam,

   mail ve twitter yoluyla ulasmaya calistik size, geri donus yaparsaniz seviniriz.

  2. Buradaki olumlu yorumlardan sonra Beta Basvurusu acilmis. Ama sadece bu kadari yeterli degil. Ozellikle Sık sorulan sorular ve iletisim gibi statik sayfalarin yayina acilmasi hazir belli bir ilgi varken cok yararli olur.

   http://mobiluygulamam.com/applyForBeta.jsf

 8. Mehmet Emre Baş Mehmet Emre Baş

  Güzel ve geleceği olan bir proje. Pazarlamasını da iyi yaparlarsa çok iyi paralar getirir.

 9. Selam,

  siteyi bugun beta olarak actik.