ViralTrend.com: Sosyal e-ticarete atılan yerli bir girişim

ViralTrend.com: Sosyal e-ticarete atılan yerli bir girişim

Online dünyada sosyal e-ticarete dair kafa yoran girişimci sayısı az değil. Henüz yolun başındaki bu eğilimin geleceğine inanan yeni bir girişim de Viraltrend.

Onur Onat'ın kurucusu olduğu Viraltrend, yeni nesil yerli girişimlerden biri olarak önümüzdeki dönemde kapılarını açacak ve üyelerine kişisel giyim tercihlerini paylaşma, diğer kullancılarla etkileşime geçme ve online alışveriş yapma imkanı sunacak.

Kullanıcılar, site içi ürünlerin dışında tarayıcı eklentileri ile beğendiği ürünleri Viraltrend profiline ekleyebiliyor. Opengraph protokolünü de desteklediğini öğrendiğimiz Viraltrend, bir duvar ve olay sistemi ile sosyal ağ mimarisinde hizmet vermeye hazırlanıyor. Üyeler yükledikleri fotoğraflardaki ürünleri etiketleyebiliyor.

Viraltrend'in Türkçe ve İngilizce dillerinde açılış yaparak, kısa süre içinde 6 dili daha desteleyecek olması mantıklı. Zira Viraltrend benzeri yerli girişimlerin geleceğini Türkiye pazarında çok parlak görmüyorum. Bu işin öncülerinden Fashiolista.com Türkçe hizmet vermeye başlasa da asıl önemsenen ülkelerin Avrupa ve Amerika  kıtalarında olduğunu biliyoruz.

Gelir modelini şimdilik yönlendirilen trafik ve gelir ortaklığına dayandıran Viraltrend, önümüzdeki dönemde kendi ürünlerini satışa sunmayı düşünüyor. Girişimcilerin e-ticareti sosyal ağ potasında eritme arzusu devam edecek gibi görünüyor ama hangi kategorilerin bu anlamda daha başarılı olacağını henüz bilmiyoruz. Facebook'un işin içine girip girmeyeceği ise daha büyük bir bilinmeyen.

ViralTrend'in ilk ekran görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.