Google: 'Kişisel bilgiler üçüncü şahıslara açılmayacak'

Google: 'Kişisel bilgiler üçüncü şahıslara açılmayacak'

Google’ın arama, takvim, e-posta ve YouTube gibi yaklaşık 60 servisin gizlilik sözleşmesini tek bir sözleşmede toplayacağını paylaşmıştık. Gizlilik sözleşmesindeki değişilikle beraber kişisel bilgilerin kullanım hakkının Google’a verileceği yönünde tartışmalar patlak verdi. Konuyla ilgili Türkiye’deki gazetecilere açıklama yapan Google İngiltere Gizlilik Yönetimi Müdürü Anthony House, kullanıcı ayarlarının değişmediğini ve şahsi bilgilerin üçüncü şahıslara ve kamuya açılmayacağını söyledi.

Gizlilik politikalarında köklü bir değişiklik olmadığını dile getiren House, 1 Mart’tan itibaren 60’a yakın gizlilik politikasını en aza indirilmiş halde tek bir politika altında toplayacaklarını, bunu da kullanıcının işini kolaylaştırmak için yaptıklarını söyledi.

House ayrıca yeni 'birleşik' sözleşmeyle ülkeden ülkeye farklılık gösteren mahremiyet yasalarıyla daha uyumlu olacaklarını, bunun da farklı ülkelerdeki Google hesap sahipleri arasındaki etkileşimi kolaylaştıracağını savundu. House “Böylece Google’ın sunduğu hizmetler arasındaki etkileşimi önemli ölçüde artıracak. Kullanıcılara çok daha etkin hizmetler sunacağız. Örnek olarak kullanıcılar Gmail ve Google Calender için aynı adres defterini kullanabilecek” dedi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.