Etohum 40 söyleşileri: Mijastore.com
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Mijastore.com

Etohum 40 söyleşilerimizde sıra Mija'da. Çiçek Çizmeci ve Dinemis Sabancıoğlu tarafından kurulan Mija, Türkiye'nin ilk online giyim markası olma amacıyla kurulmuş.

İki kadın girişimcinin kendi tasarladıkları ve ürettikleri ürünler Mijastore.com'da satışa sunuluyor. 

Mija

Türkiye’nin ilk online giyim markası olarak kendini tanıtıyor. 2011 Mayıs ayında kurulmuş. Kendi tasarladığı ve ürettiği ürünleri, kendi web sitesi üzerinden satıyor. Amacı Zara, H&M gibi bir markayı online’da yaratmak. Mija ekibi, koleksiyonlarını sinema, sanat, müzik ve modadaki son trendlerden esinlenerek hazırlıyor.

Hedef pazar 20-40 yaş arasındaki kadınlar. Vizyonu, Türkiye’de kurulup dünya çapında satış yapan bir online giyim markası olabilmek.  Misyonu ise, online pazarda olmanın getirdiği maliyet avantajıyla kaliteli ürünleri uygun fiyata tüketiciyle buluşturmak olarak belirtiliyor. Mija, son zamanlarda Türkiye’de çok revaçta olan fırsat algısının uzağında kalmamak adına kullanıcılarına “her sabah bir yeni model” konseptini sunuyor. Bu açıdan da sektörel anlamda bir ilk sayılabilir.

Yorumlar (4)
  1. Açıkcası etohum girişimlerinden kısa sürede yatırım bulabilecek ve iş ağını geliştirecek proje olarak görüyorum.

    Kısa bir süre sonra yatırım/yatırımcı haberleri duyarız.

  2. Emre Acar Emre Acar

    Güzel bir proje gerçekten. Başarılarınızın devamını dilerim. Etohum 40'ın en iyi peojelerinden biri bence.

  3. vauvv diyorum, üretim de yapıyorlar. bayanları fazla hafife almamak gerek diye düşünüyorum. üretimli online satış gerçekten zor ve olaya girmişler, önleri açık olsun.

  4. Hilmi Koseoglu Hilmi Koseoglu

    Tasarım'ın çalıntı olduğunu biliyor musunuz? :) http://ff.im/QfBG4