Etohum 40 söyleşileri: Connected2.me
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Connected2.me

Söyleşilerimiz devam ediyor; Sırada Ozan Yerli tarafından kurulan Connected2.me var. Proje insanların birbiriyle anonim olarak anlık iletişim kurmasını sağlayan bir web sitesi şeklinde tasarlanmış.

Connected.me'de hesap açtıktan sonra kullanıcıya bir profil adresi veriliyor. Bu adresi arkadaşlarınızla paylaşıyorsunuz. Adrese gelen arkadaşlarınız sizinle kimlikleri gizli olarak chat yapıyorlar. Bu sayede sizin hakkındaki düşüncelerini, eleştirilerini size rahat bir şekilde iletebiliyorlar.

Site yeni insanlarla tanışmak için kullanılabilen, o sırada online olup kimseyle konuşmayan üyeleri gösteren "Shuffle" isimli bir kısım da mevcut. Ayrıca kullanıcılar siteye kayıt olan uzmanlara konuları hakkında merak ettiklerini sorarak onlardan hızlı bir şekilde bilgi alabiliyor. connected2.me kurulduğu ilk üç ayda 80 bin üyeye ulaşmış ve Alexa sıralamasında Türkiye’de ilk 1000’e girmiş.

Yorumlar (7)
 1. Erencan Erencan

  Böyle bir projenin Türkiye'den çıkması gerçekten beni gururlandırıyor..

 2. 90k diyor ama googlede indexlenen

  http://www.google.com.tr/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=site%3Aconnected2.me%2Fregister%2F#q=site:connected2.me&hl=tr&safe=off&tbo=1&prmd=imvns&tbas=0&source=lnt&sa=X&ei=zTUpT-yeNuPN4QTS69S1Dg&ved=0CA4QpwUoAA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=fb46762e8ac9a493&biw=1366&bih=643

  70k kullanıcı yinede başarılı arkadaş ing açarakta daha iyi yapmış yanlız domain adını daha jenerik alabilirmiş keşke alsaymış.

 3. proje güzel, bu video serileri de çok güzel oldu bence.... ama webrazziye iletmek istediklerim var bu konuda, röportaj yapılmadan önce girişimler incelenmemiş gibi geliyor bana. onun için de girişimcinin anlattığı kadar bilgi alıyoruz, röportajı yapanlar daha yönlendirici olabilir, bu şekilde yine kısa ama daha derinlemesine bir analiz imkanı sunulabilir kanısındayım.

  1. Merhaba,

   Serkan Ünsal'ın daha önce farklı bir başlık altındaki yorumunda da belirttiği gibi girişimleri biz de daha önceden tanımıyorduk ve çoğu ile röportaj esnasında tanıştık. O yüzden mümkün olduğu kadar genel bilgi almaya ve sizler gibi biz de tanımaya çalıştık. Daha sonra tüm bu girişim ve girişimcileri daha detaylı tanıma ve tanıtma fırsatımız olacak.

 4. Mehmet Emre Baş Mehmet Emre Baş

  Kesinlikle çok önemli bir girişim. Bunun farkındadır umarım.

 5. logo , http://retweet.it 'den (ç)alıntı olmuş

 6. Ceyhun Ceyhun

  Bu proje türkçe bir domain ile olsaydı tutmazdı.