Etohum 40 söyleşileri: Alictus
Webrazzi TV

Etohum 40 söyleşileri: Alictus

Söyleşi dizimize Alictus kurucularından Arif Emre Taş ile devam ediyoruz.

ODTÜ öğrencisi 3 arkadaş olan Arif Emre TAŞ, Ecem BARAN ve Onur Dilek tarafından kurulan Alictus’un ilk projesi GamePho, akıllı telefonların bilgisayar ve akıllı TV’lerde harekete duyarlı kumanda olarak kullanılmasını sağlayacaktır.

Alictus, GamePho projesi ile konsoldaki rakiplerinin sunduklarını daha fazla kullanıcıya ve daha düşük maliyete sunmayı planlıyor. Çalışmalarına Metutech-ATOM altında devam edilen GamePho sistemini kullanan oyunların internet tarayıcıları üzerinden oynanması planlanmaktadır. Projenin başarıya ulaşması halinde kısa sürede çok yüksek sayıda kullanıcıya sahip bir oyun portalı oluşması tetiklenmiş olacaktır.

Yorumlar (1)
  1. Guru Fasulye Guru Fasulye

    Genc arkadaslara bir tavsiyede bulunmak isterim. Oncelikle smart tv lerde nasil bir oyun pazari var bilemem ama cogu pc oyunu icin bunu entege edebilirler. Daha genis bir pazari hedef almalari daha dogru olabilir. Hatta bir emulator ile, nette olan flash oyunlari klavye yerine cepten oynayabilir insanlar. Eglenceli olabilir

    Bir ikincisi, elbette bu sample almadan anlasilmaz oyun kullanici deneyimi ama, kendi sunucularini aradan cikarmalarini oneririm. Cunki oyunlar bu sekilde yavas olabilir. Yani cihaz direk, kendi sistemlerinin onayladigi sunucu ile iletisime gecerse aradaki latencyi azaltmis olur. Tabi her oyunda onemli olmayaiblir bu, ama bu sekilde calisirlarsa kendi sunuculari sadece game publisheri onaylamak icin arada tutabilirler. Bu sekilde kontrol gene kendi ellerinde olur.