Socialbakers Ocak 2012 raporunu açıkladı [İnfografik]

Socialbakers Ocak 2012 raporunu açıkladı [İnfografik]

Son olarak YouTube kanallarının da istatistiklerini görüntülemeye başlayan ve sosyal medya istatistiklerinin nabzını tutan Socialbakers, Ocak 2012 ayı için Türkiye raporunu yayınladı.

Raporda Türkiye'deki Facebook kullanıcı sayısının 31 milyon kişiye ulaştığı bildiriliyor. Facebook pastasından en büyük dilimi alanlar gençler. Türkiye'deki Facebook kullanıcıları yüzde 34'lük oranla 18-24 yaş aralığındakiler.

Markalar sıralamasında Avea, Turkcell ve Nike Football Türkiye sayfaları Facebook'ta başı çekiyor. En çok kitleye seslenen (Top 10 Media) sayfalardan İzlesene.com 2 milyon üyeyle ilk sırada bulunuyor. Onu Namaz ve Zapkolik'in sayfaları izliyor.

Devreye soktukları yeni YouTube istatistik takibi ile Socialbakers ilk kez Türkiye'nin en çok izlenen video kanallarını da listelemiş durumda. Listenin başında birçok film ve dizi fragmanını yayınlayan TurkWebTV yer alıyor İkinci sırada son derece vasıfsız ama 50 milyona yaklaşan izleyici sayısıyla kayaoglu15, üçüncü sırada ise "Fatmagül'ün Suçu Ne?" adlı dizinin sahnelerinin ve fragmanlarının yayınlandığı sayfa bulunuyor.

Sayfalara gelen yanıt oranlarına bakıldığında, müşterilerine Facebook hesapları üzerinden birebir yanıt veren, hizmet sektöründe faaliyet gösteren sayfalar dikkati çekiyor. Trendyol, KLM Türkiye ve Turkuazoo İstanbul bu konuda ilk 3 sırada yer alanlar. Listelerin tam sıralamasını ve rakamları görmek için aşağıdaki infografiği inceleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.